Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Vitamín K: Jeho nedostatok môže byť príčinou osteoporózy

Vitamíny hrajú kľúčovú úlohu v našom celkovom zdraví a pohode. Napriek tomu, mnohí z nás o nich vieme iba málo. Vypočujte si novú epizódu podcastu z dielne rádia Melody Vitamínová abeceda.

V podcaste sa Viktória Lancošová rozpráva s biochemikom, doc. Pavlom Blažíčkom o tom, ako správna strava môže zaistiť optimálny príjem vitamínov a naučíte sa aj to, ako integrovať vitamínovú rovnováhu do každodenného života.

V najnovšej epizóde sa budú rozprávať o vitamíne K, ktorý je známy ako krvácaví vitamín dôležitý pre naše kosti. Ako hovorí doc. Blažíček: „Vitamín K je šoférom, ktorý prostredníctvom krvi doručí vápnik do kostí.“ Delíme ho na vitamín K1 a K2. Nachádza sa v kvasených potravinách a je rozpustný v tukoch.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vypočujte si najnovšiu epizódu podcastu, v ktorejsa dozviete:

  • V akých potravinách má najvyššie zastúpenie
  • Aké je jeho odporúčané dávkovanie
  • V ktorom období života je najdôležitejší
  • S ktorými vitamínmi je ideálne ho kombinovať
  • Či je možné, sa ním predávkovať

Pripojte sa k nám a získajte informácie, ktoré vám pomôžu lepšie porozumieť svojmu telu a posunúť svoj životný štýl k zdravšiemu a energickejšiemu JA. Vitamínová abeceda je nielen podcast, ale aj sprievodca na ceste k vášmu optimálnemu zdraviu. Všetky epizódy podcastu Vitamínová abeceda nájdete na podmaz.sk alebo vo svojej podcastovej aplikácii.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.