Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Schelingerove Ovoce z naší záhradky opäť na vinyle

Reedícia albumov Jiřího Schelingera a Františka Ringa Čecha pokračuje novou nahrávkou, ktorá naďalej ostáva bez mena. Na vinyle je kompilácia skladieb z rokov 1974 až 1976, ktoré boli pre kariéru J. Schelingera zásadné.

Vinylový album obsahuje 12 skladieb „Schelingerovej zlatej éry“, ktoré mapujú spevákov vývoj od popovej hviezdy k (hard)rockovému fenoménu. Kompilácia, fanúšikmi nazývaná aj Ovoce z naší zahrádky, bola východiskovým bodom ďalších albumov.

„Táto tretia LP, vydaná na jeseň 1976, nebola však Čechom a Schelingerom koncipovaná ako ucelený album. Zostavil ju redaktor Supraphonu Pavel Bartík prevažne zo singlov, vydaných v rokoch 1974–1976. Napriek tomu je rovnako, alebo možno i viac reprezentatívna, než predošlá nahrávka Nemám hlas jako zvon,“ píše Miloš Latislav.

Album sleduje hudobný a autorský vývoj Schelingera a Čecha, ktorý v ňom rastú aj textársky. Využívajú humor či vážnejšie slová hardrockového charakteru.

Reedícia je zvukovo osviežená masteringom z pásov a jej zrekonštruovaný obal je vytvorený zo zachovalých diapozitívov, čo obohatí nejednu zbierku…

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj náhľadovej fotografie: Otto Dlabola

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.