Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Paľo Habera: Keď som v Brezne hrával svadby, zarobil som viac, ako so skupinou Avion

V poradí treťou legendou je spevák, hudobník a skladateľ Pavol Habera. Na hudobnej scéne je takmer 40 rokov, ale spevu sa venuje už od detstva. A to aj napriek tomu, že hudobné či umelecké cítenie podľa jeho slov v rodine nikto nemal.

Jeho láska k hudbe začala hrou na husle, no tento hudobný nástroj ho neuchvátil. Začalo to hrou na husle, ale hudobnú dušu mu uchvátila až gitara. O sláve nikdy nesníval.

V rozhovore prezradil, aké boli jeho poloprofesionálne spevácke a hudobné začiatky. „Keď si mladý a niečo ťa baví, neriešiš peniaze,“ povedal na margo toho, že keď začínal, zisky ho veľmi nezaujímali. Zároveň však prezradil, že keď hrával v Brezne na svadbách, zarobil viac, ako so skupinou Avion, ktorá bola profesionálna. „Fungovali sme len 1 alebo 2 roky, po tom, ako som prišiel z vojny. Kapela sa však nerozbehla, pretože sme nad sebou nemali pevnú ruku,“ priznal Paľo.

Dovysvetlil, že keď partia mladých hudobníkov, ktorí sú vo vývoji, nemá niekoho, kto nad nimi drží pevnú ruku, zväčša to nedopadne dobre. Vypočujte si 3. epizódu podcastu Víkend s legendou, v ktorej sa dozviete:

  • Či mal v rodine predkov, po ktorých zdedil hudobný talent
  • Prečo nedokončil 1. cyklus hry na husle
  • Či mal prísnu výchovu
  • Prečo mal v Brezne šťastie na susedov
  • Prečo bola hra na gitaru spočiatku poriadna drina
  • Či sníval o popularite

Rozhovor počúvajte pozorne a zapojte sa do súťaže o skvelé ceny. Jeden z vás môže vyhrať balíček štyroch LP platní Teamu a Paľa Haberu.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.