Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Karel Kryl by oslávil 80. narodeniny. To najlepšie z jeho tvorby si môžete užiť už teraz

Legendárny český umelec Karel Kryl by tento rok, presne v tento deň, 12. apríla, oslávil okrúhle 80. narodeniny. Pár dní pred touto významnou udalosťou predstavilo vydavateľstvo Supraphon kompiláciu To nejlepší, prvý raz v podobe dvoch vinylových platní.

Karel Kryl vybral v roku 1993 v spolupráci s Petrom Dorůžkom zostavu skladieb z rôznych období svojho života na jedno CD. Výber obsahoval hudbu z predexilového, raného mníchovského i prvého postkomunistického obdobia.

Aktuálna rozšírená reedícia tohto albumu ponúka celkom 24 piesní v stopáži vyše 79 minút, ktoré zachytávajú najsilnejšie okamihy Krylovej tvorby, a to prvýkrát na 2LP.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Kompilácia neobsahuje len zásadné skladby z albumov Bratříčku, zavírej vrátka, Rakovina, Maškary, Karavana mraků a Tekuté písky, ale tiež pieseň Děkuji z EP Carmina resurrectionis.

Aktuálny remastering umožnil zaznieť i tým najjemnejším odtieňom archívnych nahrávok, pričom každá pieseň evokuje osobitú atmosféru a hĺbku umenia Karla Kryla. Citlivý redizajn obalu poskytol priestor pre sprievodné komentáre i vzácne ukážky Krylovho výtvarného talentu. Dvojplatňa Karel Kryl To nejlepší vyšlo vo vydavateľstve Supraphon v piatok 5. apríla.

Zdroj: Tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.