Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Prečo mala kapela Team dva videoklipy k jednej piesni?

V roku 1989 bola kapela Team už slávna v celom Československu a jej členovia si užívali koncerty a slávu. Bolo vtedy bežné mať viacero klipov k jednej piesni. Darinka Rolincová mala k jednej piesni dokonca štyri klipy. Klipy sa vtedy vnímali inak ako dnes. Videoprehrávače a videokazety boli dostupné od roku 1986, ale mať videoklip v televízii, to znamenalo obrovský úspech.

Obľúbeným televíznym hudobným programom bola relácia Triangel, ktorá zažila najväčšiu slávu, keď ju moderoval Dano Junas. Pieseň Lietam v tom tiež od Teamu bola veľmi úspešná a dlho sa držala v hitparáde.

Klip k tejto piesni bol trošku zvláštny, s neobvyklou animáciou a efektami, ktoré pripomínali Zlatú bránu. Druhý klip k piesni bol menej známy a v televízii sa objavil len zriedka. Kapela sa v ňom vozila vo veteránoch, ktoré jazdili po Bratislave. Nápad s veteránmi už predtým použila skupina Elán na začiatku 80. rokov. V oboch prípadoch pôsobili klipy trochu rozpačito. V tej dobe však o vzhľade klipov nerozhodovali umelci, ale dramaturgovia, režiséri a pracovníci televízií…

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.