Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Sú deti v škôlkach z roka na rok „horšie“? Odpovedá riaditeľka materskej školy Katarína Malovcová

Katarína Malovcová je v jednej štátnej materskej škole už 46 rokov. Začala ako učiteľka a už niekoľko funkčných období pôsobí ako riaditeľka. A práve pani Malovcovú si do svojho podcastu Triezva mama pozvala naša Táňa. Rozprava začala hneď zhurta a pani riaditeľka priblížila, že keď sú deti plné dojmov z domova, ako prvé po príchode do škôlky si to namieria k stolu pani učiteľky, kde im vyrozprávajú, čo sa doma deje.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zároveň upozornila, že detičky majú uši skutočne všade a počujú aj to, čo si myslíme, že nepočujú. No a keď sa niečo dozvedia, treba počítať s tým, že o tom veľmi radi povedia. A nielen pani učiteľkám, ale aj kuchárkam či upratovačkám. Mnoho príbehov, ktoré deti v škôlke narozprávajú, berú s rezervou, avšak v niektorých prípadoch sú založené na pravde.

Aj napriek tomu, že sa počas dňa starajú o väčší počet detí, problémy mávajú aj s rodičmi. „Keď učiteľky niečo rodičom povedia, mnohí sa urazia a tvrdia, že ich dieťa je najlepšie,“ priblížila Katarína Malovcová. Vypočujte si zaujímavý rozhovor z prostredia materskej školy z prvej ruky, v ktorom sa dozviete:

  • Ako vyzerá bežný deň v škôlke
  • Či je dané, aké aktivity deti počas dňa robia
  • Prečo je dôležité mať dobré vzťahy s kuchárkami či vrátnikmi
  • Či je pravda, že sú deti rok čo rok „horšie“
Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Všetky epizódy podcastu Triezva mama nájdete na podmaz.sk alebo najnovšie aj vo forme videopodcastu, ktorý nájdete na našom YouTube kanáli rádia Melody.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.