Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Aneta Langerová predstavila jej zázračnú krajinu

„Je jedna zázračná krajina, kde každému zní jeho píseň jediná… „, takto poeticky uvádza Aneta Langerová svoj nový dvojalbum, ktorý vychádza 15. marca 2024. Prostredníctvom nového dvojalbumu si zaspomíname na dvadsať rokov so speváčkou, ktorá mala kedysi na hlave šachovnicu, ako prvá v histórii českej popkultúry zažila mileniálnu davovú psychózu, zatiaľ čo chcela len hrať a spievať.

Zázračná písně krajina 20 LET je názov dvojdiskovej kompilácie, ktorú Aneta Langerová osobne zostavila predovšetkým ako oslavu hudby a spolupráce s muzikantmi, autormi piesní a producentmi, ktorí ju na jej ceste sprevádzali a podporovali.

„Nezabudnuteľní Ivan Král a Michal Hrůza ma naviedli na ten rozhodujúci krok tvoriť svoje vlastné piesne. Honza Muchow bol sprievodcom pri nahrávaní mojich prvých autorských piesní, za čo mu zo srdca ďakujem. Dal mi priestor. A to je niečo, čo mladý človek nevie, že môže mať, len to niekde v duši cíti. Vďaka Martinovi Ledvinovi za Jsem, Jakubovi Zitkovi za naše spoločné radosti pri práci Na Radosti i za eleganciu Dvou sluncí,“ spomína Aneta.

Na dvojalbume Zázračná písně krajina 20 LET poslucháči nájdu piesne z roku 2004, kedy vyšla Anetina prvá štúdiová doska Spousta Andělů, ďalej z albumov Dotyk, Jsem, Na Radosti i z posledného albumu Dvě slunce. Nájdeme tu celkom 39 piesní, vrátane tých najobľúbenejších.

Nachádzať sa na ňom bude aj nová gospelová autorská skladba s názvom Zázračná písně krajina. „Ďakujem v nej piesni za to, že ma sprevádza životom. Predstavuje nekonečný svet fantázie, ktorý si v sebe nosím od detstva, a som vďačná za to, že ma stále neopustil. Je to miesto, v ktorom sa cítim bezpečne a nemusím ho nikomu vysvetľovať, môžem si v ňom snívať o čomkoľvek, čo mi napadne a na základe toho veľa vecí prenášať do reality,“ hovorí Aneta Langerová o novom songu. V nahrávke znejú okrem speváčkinej milovanej kapely a sláčikového tria tiež hlasy zboru Maranatha Gospel Choir pod taktovkou Kateřiny Kvintusovej.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Aneta sa chystá na turné a príde aj na Slovensko

Hudobná oslava bude pokračovať na koncertoch turné Zázračná písně krajina 20 LET s Anetinou kapelou a sláčikovým triom po celej Českej republike i na Slovensku. Jarné turné zaháji svoju púť v marci 2024. Prvé koncerty odštartujú 18. marca v brnenskom Sono Music Clube a 19. marca v divadle Studio DVA v Prahe. Okrem týchto zázračných koncertov v rámci turné sa bude sláviť i na viacerých festivaloch a slávnostiach.

Vyvrcholením hudobných osláv sa stanú výnimočné jesenné koncerty s Janáčkovou filharmóniou Ostrava pod názvom Zázračná písně krajina 20 LET Symfonická na jedinečných miestach v Prahe, Brne a Ostrave. Anetu bude na nich sprevádzať nielen jej kapela a sláčikové trio, ale i filharmonický orchester.

Zdroj: Tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.