Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ako si nastaviť rannú rutinu tak, aby ste boli produktívny a zároveň pozitívne naladený do dňa?

Produktívne ráno začína s produktívnou rutinou a robí dobré ráno skvelým ránom. Hovorí sa, že ráno robí deň a je to skutočne tak. Spomeňte si na ráno, keď ste sa v zhone obliali kávou či zašpinili zubnou pastou a mali ste pocit, že od toho momentu to išlo s vaším dňom už len dole vodou. Alebo tie rána, keď si privstanete, ale z nejakého dôvodu i tak nestihnete to, čo by ste chceli. A presne na to je dobré mať nastavenú rannú rutinu, ktorá vám pomôže začať deň rýchlo, efektívne a hlavne príjemne. Inšpirujte sa týmito 8 tipmi:

1. Usteľte si posteľ

Pre niektorých automatika, pre iných úloha, ktorú si musia neustále pripomínať alebo minimálne nehľadať výhovorky, prečo zrovna dnes si ustlať posteľ nemôžu. Avšak, práve takáto jednoduchá úloha dokáže udržiavať správnu spánkovú hygienu a dosiahnuť váš prvý úspech dňa, udáva portál Self.

2. Napite sa vody

Voda je základom, najmä ráno po prebudení, kedy je potrebné doplniť telu tekutiny a naštartovať ho zvnútra. Ideálne je prichystať si pohár vody ku posteli už večer a ráno hneď, ako vstanete, ho vypiť. Takto na vodu nezabudnete a doplníte telu, čo potrebuje a zároveň mu dáte dostatočný čas nakopnúť sa predtým, než niečo zjete, odporúča portál asana.

3. Vystavte sa dennému svetlu

Už ste si ustlali posteľ, napili sa a teraz je na rade vytiahnutie žalúzií, aby ste vpustili do interiéru denné svetlo. Ako uvádza portál Healthline, tak práve toto prirodzené svetlo je to, čo vaše telo prebudí. Zároveň dá mu signál, že je čas vstávať a naštartuje procesy potrebné na to, aby bolo telo pripravené pustiť sa do dňa.

4. Pustite si hudbu

Hudba má čarovnú moc v navodzovaní emócií a pocitov. Ak sa teda chcete cítiť šťastne, nalaďte sa na pozitívnu nôtu nejakou príjemnou hudbou.

5. Krok za krokom ranná rutina

Dennodenne musíme robiť obrovské množstvo rozhodnutí, tak prečo si to neuľahčiť? Naprogramujte si svoje rána tak, aby ste sa nemuseli zamýšľať nad tým, čo ďalej. Vytvorte si rutinu, ktorá sa postupne stane automatickou a vy bez väčšej námahy prejdete svojim ránom a ešte vám ostane aj čas na príjemné veci.

6. Pridajte trochu pohybu

Pohyb má nespočetné množstvo benefitov a významnú úlohu má aj v rámci našej psychiky. Podľa Americkej Psychologickej Asociácie zohráva významnú úlohu v prevencii či liečbe depresie. Aj preto by mal byť súčasťou vašich dní, či už ráno, alebo večer. Avšak, cvičenie ráno so sebou prináša určité benefity, akými sú: úspešne naštartujete svoj deň s okysličenou mysľou a dobrou náladou spálite viacej kalórií, než by ste spálili tým istým cvičením večer a v neposlednom rade, môžete pohyb vyškrtnúť z vášho kalendára a zvyšok dňa sa tým nemusíte zaoberať a vyhovárať sa, že po práci ste už unavení.

7. Zabudnite na telefón

Hoci si to neuvedomujeme, používanie telefónu hneď po prebudení, narúša efektivitu rána a občas dokáže hneď aj pokaziť náladu.

8. Dajte si výživné raňajky

Nutrične hodnotné a vyvážené raňajky doplnia váš organizmus o zdraviu prospešné živiny a dodajú telu energiu, ktorá je potrebná na zvládnutie doobedia.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.