Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Marcel Palonder: Boli obdobia, kedy mi pieseň Láska liezla na nervy, lebo zakryla všetko ostatné

Medzi ďalší znovuzrodený hit patrí pieseň Láska, ktorú naspieval slovenský spevák, hudobník, hudobný skladateľ a pedagóg Marcel Palonder. Aký bol jeho prvý dojem, z novej verzie? „Chcel som, aby to bolo iné. Táto pieseň si zaslúži opateru, pretože tento rok oslavuje Kristove roky,“ povedal na margo novej verzie.

Text k nej nenapísal Marcel, ale Kamil Peteraj a nachádza sa na debutovom albume Cudzinec v tvojom srdci. Na spomínanom albume bol aj hit Neznáma, ktorá však Lásku neprekonala. Aj samotný spevák povedal, že táto spomínaná skladba je unikát a nemyslí si, že by ju niečo mohlo prekonať.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Okrem samotného vzniku tejto skladby porozprával aj o tom, čo pre neho znamená láska k hudbe. „Je to diagnóza,“ povedal so smiechom, ďalej však pokračoval: „Zároveň je to samozrejmosť, pretože je to moja podstata od malička“. V 90. rokoch minulého storočia sa vrátil z Francúzska naspäť na Slovensko. A práve v tej dobe vznikla skladba Láska, ktorá prežila dodnes.

Skladbu má rád a ako sme spomínali vyššie, označil ju za unikát, no aj napriek tomu, keď prišlo pozvanie na nahranie Znovuzrodených hitov, spočiatku do toho ísť nechcel. Prečo? To sa dozviete v rozhovore. Zároveň v ňom nájdete odpovede na tieto otázky:

  • Ktorý žáner je mu najbližší
  • Aký má pocit, keď počuje pieseň Láska z rádia
  • Ktorá známa osobnosť sa ako prvá zamilovala do skladby Láska
  • Prečo sa odmlčal
  • Kde bol viac uznávaný ako na Slovensku a prečo

Vypočujte si novú unplugged verziu obľúbenej skladby!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.