Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Do bruška aj na tvár. Tieto ingrediencie môžete zjesť aj použiť ako kozmetiku

Máme ich doma a často obsahujú viac prospešných látok, ako drahé krémy. Sú bez pridaných vôní, a ak sú dobré na zjedenie, neublížia ani vlasom a pleti. Pozrite sa do komory, do skrinky v kuchyni a poďte si ich vyskúšať…

Kokosový olej

Predstavte si malý prírodný zázrak, ktorý dokáže vylepšiť jedlo a využijete ho aj v kúpeľni ako kozmetický produkt. Hovorí sa, že staroveké civilizácie pravidelne používali kokosový olej na varenie, starostlivosť o pleť a dokonca aj ako formu medicíny. Voňavý, trvanlivý, vhodný do koláčikov aj na exotickú kuchyňu. Dokáže odstrániť make-up, vyživiť vlasy, je vhodný aj ako olej po opaľovaní. Jeho hydratačné vlastnosti je ťažké prekonať. Pre tých, ktorí majú suchú pokožku znamená takmer okamžite pomoc.

Med

Používať ho vieme ako sladidlo ale aj ako prírodné antibiotikum. Urobíte si z neho pleťovú masku aj peeling, môžete ho použiť ako rýchlu pomoc na vysušené pery. Hydratuje, zvláčňuje a predovšetkým nesmierne vyživuje. Stačí, ak si med napríklad nanesiete na niekoľko minút na pery a necháte pôsobiť. Môžete ho použiť aj na vlasy, ak ho zmiešate s olivovým olejom a nanesiete na končeky.

Recept na medovú masku: Zmiešajte si v miske lyžičku citrónovej šťavy, lyžičku medu a aplikujte na tvár na niekoľko minút. Je skvelá na liečbu a prevenciu akné.

Jogurt

Prírodný obyčajný jogurt je po zmiešaní s medom skvelá a lacná alternatíva k pleťovým maskám. Kyselina mliečna obsiahnutá v jogurte upokojuje podráždenú, suchú a spálenú pokožku. Vysoký obsah živín, prírodných antibakteriálnych látok zbavuje pleť nežiaducich baktérii a udržuje ich v rovnováhe. Pomáha urýchľovať hojenie so zápalovými procesmi na koži a podporuje ochrannú funkciu kože.

Recept na pleťovú masku na suchú pleť: Zmiešajte čistý, neochutený, tučný biely jogurt, vaječný žĺtok, 1 PL kvalitného oleja lisovaného za studena. Nechajte pôsobiť aspoň 15 minút. Zmyte vlažnou vodou. Následne naneste kvalitný pleťový hydratačný krém

Cukor

Máte ho určite doma, a nemusí ísť iba do koláčov. Cukor sa dá použiť na výrobu výborného domáceho peelingu na tvár alebo telo. Je to prírodný zdroj kyseliny glykolovej, ktorá pomáha rozkladať odumreté kožné bunky. Kto by to povedal, že práve látka, ktorej sa pri diéte vyhýbame, nám pomôže byť krajšími. Zmiešajte kryštálový cukor s olivovým olejom a použite na celé telo alebo iba na tvár. Je výborný aj na krásne ruky.

Studená lyžica

Dobre čítate. Kovové lyžičky a lyžice ako keby boli stvorené na opuchnuté oči. Vložte dve lyžičky cez noc do chladničky – studený kov vám ráno pomôže napnúť opuchnutú pokožku okolo očí.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.