Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Peter Nagy: Veľakrát som po koncerte odchádzal v policajnom aute, pretože za mnou utekali fanúšičky

Ďalšia časť hudobného projektu rádia Melody – Víkend s legendou, je tu. V poradí druhom rozhovore sme privítali legendárneho Petra Nagya, ktorý je na hudobnej scéne už viac ako 40 rokov a jeho hity doslova zľudoveli. Kariéra sa mu naplno rozbehla v roku 1983, dovtedy sa však tiež venoval hudbe, avšak ako hovorí spevák, len skúšal šťastie a hral len amatérsky.

„V roku 1982 sme založili kapelu Indigo po tom, ako som sa vrátil z vojenskej služby. Tam sme dokonca nahrali aj skladbu So mnou nikdy nezostarneš,“ zaspomínal si na svoje začiatky v rozhovore s Andrejom Kratochvílom –  šéfom hudby mediálnej audio skupiny Bauer Media Audio Slovakia.

Zároveň dodal, že skladba Profesor Indigo nahrali ešte dva roky predtým a podľa nej pomenovali aj kapelu, aby bolo signifikantne jasné, že to ide spolu. Predtým, ako vznikla spomínaná kapela, mal však Peter iný sen. „Chcel som byť folkovým spevákom. Len tá scéna bola zvláštna. Všetci boli na indexe,“ povedal spevák.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Na začiatky kariéry však spomínal aj ďalej. Podľa neho je dôležité, aby si umelci zachovali svoju tvár. Týmto heslom sa riadi aj on sám, nakoľko povedal, že v 80. rokoch odmietol hrať na festivale Sovietskej piesne.

„Povedal som, že toto nebudem robiť v žiadnom prípade. Povedali mi, že by sme mali ísť hrať do Ostravy, kde sa konal tento festival. A mal som spievať po rusky. Ja?! Ja som mal spievať po rusky, čo som vždy obdivoval Boba Dylana, Pink Floyd a prekladal si pesničky od The Beatles? Ja mám spievať po rusky? Veď z ruštiny som mal 4-rku,“ priznal s úsmevom.

To, že to túto „ponuku“ odmietol, mohol byť v tej dobe problém, pretože bola totalita, priblížil. Aj napriek tomu všetkému to ustál. V rozhovore však zalovil v pamäti ešte na časy, keď nebol spevákom. Na otázku, čo ho priviedlo k hudbe, odpovedal niečo, čo o ňom vie možno len málokto. „K hudbe ma priviedla naivná predstava a fotka speváka z The Purple, ktorý na nej držal nádhernú ženu,“ zasmial sa.

Vypočujte si rozhovor, v ktorom prezradil, že otec mu na začiatku povedal, aby si našiel poriadnu robotu, pretože hudba ho neuživí, ale aj to, pri akom momente jeho otec plakal. Ako jeho hudobnú kariéru ovplyvnila vojenčina a s ktorými známymi osobnosťami bol vo vojenskej hudobnej zložke. Taktiež sa dozviete:

  • Prečo mu to s Modusom nefungovalo
  • Ktorý jeho album patrí medzi TOP 3 najpredávanejších albumov
  • Čo vyparatili fanúšičky jeho šoférovi
  • Podľa čoho hľadali miesta, kde mali hrávať
  • Pre koho by nikdy nehral

Počúvajte Víkend s legendou a vyhrajte skvelé ceny. Zapojte sa do súťaže dnes a možno práve na vás sa usmeje šťastie. Stačí len, ak sa prihlásite cez formulár a správne zodpoviete 3 otázky. Držíme palce!

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.