Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Neuveríte, ako vyzerala ikonická Madonna na jej úplne prvom turné!

Asi na svete neexistuje človek, ktorý by nepoznal legendárnu pieseň Like A Virgin, ktorá sa nachádza na rovnomennom v poradí druhom štúdiovom albume od Madonny. Pieseň patrí medzi jej najznámejšie hity a stala sa jednou z ikonických piesní 80. rokov. Speváčka ju vydala ako hlavný singel z jej rovnomenného albumu v roku 1984.

Skladba sa stala celosvetovo veľmi úspešnou a dokonca dosiahla prvé miesto v prestížnom hudobnom rebríčku Billboard Hot 100 v USA, kde si udržala pozíciu štyri týždne. Taktiež sa umiestnila na vrcholoch rebríčkov v iných krajinách vrátane Kanady, Austrálie a Japonska. Pieseň je známa svojím chytľavým refrénom a tanečným zvukom, ako aj provokatívnym textom, ktorý hovorí o obnovení pocitov čistoty a nevinnosti prostredníctvom novej lásky.

Videoklip k piesni si tiež získal svojich fanúšikov a zároveň pomohol definovať speváčkin štýl. Madonna v klipe predstavuje kombináciu nevinnosti a zvodnosti, čo vzbudilo mnoho diskusií a urobilo z nej predmet rozpráv v popkultúre.

Like a Virgin je často považovaná za jednu z piesní, ktoré definovali Madonnu ako popovú ikonu a pomohla jej založiť jej status superhviezdy v hudobnom priemysle. Pieseň a jej úspech tiež ilustrujú schopnosť Madonny provokovať a zároveň fascinovať publikum, to je črta, ktorá zostala charakteristická pre jej celú kariéru. Aj napriek tomu, že tento hit poznajú mnohí odpredu-dozadu, vypočujte si, ako ju speváčka zaspievala počas svojho prvého turné.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.