Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Bývalá strieborná Superstaristka predstavila silnú novinku. Rieši v nej neveru!

I keď sa to môže zdať neuveriteľné, Martina Schindlerová odštartovala kariéru speváčky pred dvadsiatimi rokmi. Po tvorivej pauze, ktorú si svojho času dopriala, sa vrátila na pódiá zrelšia, vďaka životným skúsenostiam silnejšia, no hlavne s obrovskou chuťou tvoriť. Na jej piesňach je to v ostatných rokoch aj cítiť.

Martina má v porovnaní s mnohými hudobníčkami konkrétnu výhodu – jej piesne sú uveriteľné. Napriek mladému veku vás ihneď presvedčí, že po umeleckej stránke ju inšpiruje sám život i osobné skúsenosti. Azda aj preto sa fanúšikovia v jej textoch veľakrát nájdu. Na slovách k novinke Povedz mi si dala pritom obzvlášť záležať.

Napriek vážnejšej vzťahovej téme, ktorú sa rozhodla zhudobniť, je výsledok novej pesničky ladený do chytľavého popu. Keďže na nej spolupracovala s nemenej známym hudobníkom a producentom Tomim Popovičom, skladba má potenciál osloviť široké publikum.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Prečo sa však rozhodla prebádať a zhudobniť túto tému? „Nevera je chúlostivá téma, preto zasahovali do textu až štyria textári, vrátane mňa. Nevera je stále tabu, aj keď vieme, že sa dotýka mnohých vzťahov. To je dôvod, prečo som aj taký text prijala. Dáva mi to zmysel, keď pomenujeme veci pravým menom a tých, ktorým tento stav nevyhovuje, povzbudíme na ceste k novému začiatku. Život je príliš krátky na to, aby v ňom človek zostal zaseknutý a trápil sa,“ prezradila na margo novinky.

Martina sa netají tým, že práve touto piesňou chce dodať silu tým, ktorí aktuálne tápajú na životnej križovatke a (napríklad aj) kvôli toxickému vzťahu netušia, kam budú smerovať ich ďalšie kroky.

Námet čerpala z reálnych príbehov iných ľudí

Hlavnou inšpiráciou pri písaní textov sa pre speváčku stali príbehy z bežného života ľudí, nielen vlastné, ale aj z jej najbližšieho a širšieho okolia.

„V texte sme vyjadrili postoj, že aj keď sa zamiluješ do zadaného muža, treba ho poslať domov vyriešiť si situáciu, aby mal váš vzťah vôbec perspektívu. Samozrejme, tie role môžu byť postavené aj opačne a určite, že sa to ľahšie hovorí, ako to býva v realite. Je aj také príslovie, že nikdy nesúď človeka, kým nechodíš v jeho topánkach,“ konštatuje bývalá Superstaristka a takisto zdôrazňuje fakt, že sa v piesni nesnaží moralizovať, ale skôr zdôrazniť, že výhovorky a sebaklam nás často zbytočne brzdia v ďalšom napredovaní.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.