Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Vitamín A: Podporuje otehotnenie aj produkciu spermií, pre ženy po vysadení antikoncepie je však nebezpečný

Vitamíny hrajú kľúčovú úlohu v našom celkovom zdraví a pohode. Napriek tomu mnohí z nás o nich vieme iba málo. Vypočujte si pilotnú epizódu nového podcastu z dielne rádia Melody Vitamínová abeceda.

V podcaste sa Viktória Lancošová rozpráva s biochemikom, doc. Pavlom Blažíčkom o tom, ako správna strava môže zaistiť optimálny príjem vitamínov a naučíte sa aj to, ako integrovať vitamínovú rovnováhu do každodenného života. V prvej epizóde sa rozprávali o Vitamíne A, ktorý poznáme aj pod názvom retinol. Aj napriek tomu, že je pre naše telo potrebný, predávkovanie môže mať fatálne následky. Toto je Vitamínová abeceda – váš sprievodca k zdravšiemu a vitálnejšiemu JA!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zaujímavosťou, ktorú odborník na margo spomínaného vitamínu povedal, sa určite týkala predávkovania. Najviac sa nachádza o vnútornostiach, konkrétne v pečeni, ktorú by sme práve pre tento dôvod nemali jesť viac ako jedenkrát mesačne. Predávkovanie môže totižto spôsobiť cirhózu pečene alebo slepotu. Nemusíte sa však báť – má aj blahodarné účinky.

Je zodpovedný za našu imunitu a maximálne vhodný pre všetkých, ktorí túžia po rodine. Avšak pozor, ženy, ktoré vysadili antikoncepciu, ho majú po dobu 3-4 mesiacov v tele veľa, a práve preto by nemali v tomto časovom období otehotnieť.

Vypočujte si rozhovor, v ktorom sa dozviete, prečo ho naše telo potrebuje, ako sa prejavuje jeho nedostatok, v akých potravinách sa nachádza a aké množstvo vitamínu A by sme mali denne prijať.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.