Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Geniálne prvenstvo: Hru Tetris dohral do konca len 13-ročný chlapec

Neprekonateľná klasika? Už nie! Len 13-ročný chlapec sa pred pár dňami stal prvou osobou, ktorá kedy dokončila Tetris. Pubertiak dokázal doslova nemožné – donútil počítač vzdať sa. Ak ste niekedy hral Tetris, najmä keď prvýkrát vyšiel v 80. rokoch, pravdepodobne si ho pamätáte ako niečo, čo vám aspoň dočasne ovládlo život, pretože najlepšie videohry to dokážu.

Autor hry Alexey Pajitnov žil v Moskve, keď ho vytvoril. V tom čase ho zamestnávala vláda a z vytvorenia hry nemal žiadny zisk. Až doteraz bola hra neporaziteľná, pretože to hráči väčšinou vzdali. Hra začína byť náročná v leveli 29, kedy kocky padajú priveľkou rýchlosťou. V posledných rokoch hráči však vynašli systém, ako tu rýchlosť obabrať a manipulovať s tlačidlami.

Popular Science píše, že 13-ročný Willis Gibson sa považuje za prvého hráča, ktorý kedy dokončil verziu hry z roku 1988, keď dosiahol 157. level a prinútil softvér vzdať sa. Takmer 40 rokov po vynáleze tak ľudský hráč nakoniec porazil to, čo bolo kedysi považované za neprekonateľnú klasiku.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.