Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Veľká chyba! Toto by ste rozhodne v zime nemali nechávať v aute

Niektoré predmety sú jednoducho na chlad citlivejšie, ako ostatné. V zime by ste ich rozhodne nemali nechávať v aute, pretože sa nielen môžu pokaziť, ale môžu sa stať aj nebezpečnými. Pri niektorých je nám to jasné, niektoré budú pre vás možno novinka. Poďme si ich teda rozdeliť.

Toto v aute určite v zime nenechávajte

  • Mobily, notebooky, elektroniku. Čokoľvek, čo má v sebe batérie je náchylné na chlad, ten ich môže výrazne poškodiť. Navyše ich plošné spoje a kovy sú citlivé na nízke teploty.
  • Drevené predmety. Tie tiež nie je dobré ani dočasne skladovať v aute, pretože chlad môže spôsobiť praskliny v dreve – to platí aj pre dyhovaný nábytok.
  • Plechovky a fľaše. Pretože ich obsah zamrzne. Plechovky sa roztiahnu a v extrémnych prípadoch jednoducho prasknú. Sklo sa naopak rozbije, akonáhle sa kvapalina vplyvom chladu roztiahne. Nechajú vám v aute neporiadok, ktorý sa ťažko čistí, najmä pri sladkých nápojoch. Menšie úlomky skla sú ťažko viditeľné a môžu byť neskôr nebezpečné.
  • V aute by ste tiež nemali nechávať lieky. Tie nie sú podľa spotrebiteľského magazínu chip.de určené na skladovanie pri teplotách, ktoré klesajú pod mínus 15 stupňov. Niektoré prípravky môžu pri vystavení chladu stratiť účinnosť. Neprospievajú im ani extrémne zmeny teploty, keď sa začne v aute kúriť.

Jedna prekvapivá maličkosť, ktorú by ste v aute mali mať

Dva páry hrubých ponožiek. Prečo dva? Nebudú na nohy, budú na stierače a spätné zrkadlá. Ak ich na ne večer natiahnete, neprimrznú vám do rána stierače o okno a zrkadlá budú okamžite pripravené na cestu…

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.