Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Skupina Para už čoskoro vydá svoj dlho očakávaný album

Para na novom albume pracuje s určitými prestávkami už dlhých šesť rokov. Za ten čas stihla zverejniť viacero singlov vrátane úspešnej skladby To okolo nás, ktorej záverečné slová textu sa stali inšpiráciou aj pre názov nového albumu.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„To okolo nás bol prvý singel z dosky, ktorý v spoločnosti veľmi zarezonoval. Okolo nás sa dejú rôzne veci, okolo nás sú ľudia, ktorých milujeme, okolo nás je prostredie, ktoré vytvárame a v ktorom chceme žiť – jednoducho, myšlienka pre všetko okolo nás približuje charakter celého nového albumu, je v ňom všetko, čím sme i čím by sme chceli byť,“ prezradil Lasky, ktorého doplnili ďalší členovia Pary: „Je to nielen záverečná veta našich ostatných koncertov, ktorú spoločne s ľuďmi spievame, ale je to i určitá výzva na staranie sa o veci a ľudí vôkol nás.“

Špeciálny koncert s krstom

Osmy štúdiový album, ktorý bude obsahovať desať piesni, plánuje kapela vydať 12. februára. Všetky skladby z neho zároveň Para predstaví aj naživo na špeciálnom bratislavskom koncerte, ktorého súčasťou bude i krst novinky.

„Okrem nový skladieb, na ktorých live prevedenie sa už veľmi tešíme, zaznie na koncerte aj výber toho najlepšieho z histórie skupiny. Bude to dlhý koncert s krásnou svetelno-vizuálnou show. Veľa energie, veľa kamarátov a veľa Pary,“ teší sa na koncert Lasky.

„Dlho sme v Bratislave nehrali samostatný koncert a preto sa na tento veľmi tešíme. Na to ako ľuďom zahráme známe ale i nové skladby. Bude to pre nás zároveň aj určitý test, podľa ktorého zistíme ako jednotlivé nové piesne naživo fungujú. Nechceme nič podceniť, na vizuálnej i dramaturgickej stránke koncertu tvrdo pracujeme. Príde aj skvelý krstný otec, ktorého meno zatiaľ neprezradíme,“ doplnil Matúš Vallo.

Vstupenky na koncert s krstom, ktorý sa uskutoční 5. apríla o 20:00 hod. v Bratislave sú k dispozícii na predpredaj.sk. Návštevníci koncertu sa môžu tešiť na dvojhodinovú show, počas ktorej zaznie okrem mnohých hitov aj spomínaný song To okolo nás. Na festivale Grape ho minulý rok v lete hrali členovia Pary na pódiu, z ktorého neskôr zliezli i priamo medzi ľudí, medzi ktorými boli skoro desať minúť. Či sa im v Bratislave podarí túto minutáž prekonať, sa dozviete už začiatkom apríla v Stars Auditorum.

Zdroj: Tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.