Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Je bezpečné brať von dieťa, ak je teplota hlboko pod nulou?

My dospelí sa vieme naobliekať podľa svojich potrieb. Deti to majú zložitejšie, najmä tie maličké. Bábätko treba chrániť viac, u väčších detí platí, že radšej niekoľko vrstiev, ktoré sa dajú poprípade odobrať. Odporúča sa cibuľový systém obliekania, čiže radšej vrstvite, ako dať dieťaťu dve hrubé veci. Najlepšie je pre detváky čistá bavlna a poradíme vám aj jednoduchý trik. Ak idete na prechádzku s dieťatkom, dajte mu o jednu vrstvu viac, ako máte vy.

Deti sa zo zimy tešia

Chlad deťom obvykle neprekáža, práve naopak. Deti sa tešia z každej príležitosti byť vonku, pohrať sa so snehom, objaviť nové veci, vstrebať nové zážitky. Pomáha to ich psychike aj imunite. Nechcete mať predsa doma gaučového hráča videohier, tak ho treba brať von odmalička. V chladných mesiacoch je najlepšie okolo obeda, keď teploty dosahujú vyššie hodnoty.

Kedy ísť von a kedy nie?

S bábätkom podľa odborníkov môžete v zime chodiť von už týždeň či dva po návrate z pôrodnice, no len vtedy, ak vonkajšia teplota neklesla pod – 5 °C. Pri deťoch starších ako 6 mesiacov platí pravidlo nejsť s ním do ulíc pri poklese vonkajšej teploty pod – 10 °C. Prechádzke sa radšej vyhnite, ak je veľká hmla, viac smogu v ovzduší, alebo fúka silný vietor a husto sneží. V zimných mesiacoch by ste mali začať s krátkymi, pätnásťminútovými prechádzkami, neskôr polhodinovými a nakoniec interval predĺžte na 2 hodiny denne…

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.