Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Výborná a lacná maškrta pre psíka za pár centov, toto mu určite urobte

Toto je recept na jednoduché chrumkavé čipsy, ktoré môže váš psík maškrtiť takmer neobmedzene. Sú chutnejšie a lacnejšie ako z obchodu. Potrebujete iba sladké zemiaky, teda bataty. Tie usušíte. To je všetko.

Sušené psie pochúťky zo sladkých zemiakov môžete sušiť v rúre, alebo v sušičke potravín. Obe možnosti fungujú skvele. Čas sušenia sa bude líšiť v závislosti od toho, ako hrubé ich nakrájate a či uprednostňujete jemnejšie alebo chrumkavejšie pochúťky. Stačí vám jeden veľký batat, alebo radšej dva, budete mať do zásoby a neurobíte si nabudúce zbytočne neporiadok.

Tu je zopár tipov, ako to urobiť perfektne:

  • Zemiaky nakrájajte jemne na plátky, alebo hranolčeky. Lepšie je použiť strúhadlo, budú všetky rovnako rýchlo urobené. Ideálna hrúbka je 3-5 milimetrov.
  • Veľkosť voľte podľa toho, aké veľké chcete mlsky. Môžete ich ešte poprekrajovať, ak máte malého psíka. Využite všetko, aj končeky.
  • Niektorí psi uprednostňujú mäkšie sladké zemiaky a niektorí ich uprednostňujú chrumkavejšie. Ak ich nakrájate na príliš tenké plátky, urobia sa rýchlejšie a budú chrumkavé, budú to sladké zemiakové lupienky. Ak sú príliš hrubé, zemiaky môžu byť gumovitejšie alebo môže trvať dlhšie, kým sa uvaria.

Recept je teda jednoduchý:

Predhrejte rúru na 120 C, umyte sladké zemiaky a nakrájajte ich na hrúbku približne ½ cm. Kolieska sladkých zemiakov položte na silikónovú podložku alebo plechy vyložené papierom na pečenie .

Nakrájané zemiaky sušte 2-3 hodiny a v polovici ich otočte. Skontrolujte po dvoch hodinách, či sú hotové, a potom každých 15 minút, kým nedosiahnu požadovanú chrumkavosť. Nechajte úplne vychladnúť a uložte vo vzduchotesnej nádobe do chladničky na 2-3 týždne. Ak ich chcete skladovať pri izbovej teplote, vydržia pochopiteľne kratšie.

Nikto nám nebráni tieto chutné čipsy mlsať spolu so psíkom. Nikdy ich ale pre psa nesoľte a nepoužívajte korenie. Môžete mu na ne nabrať arašidové maslo. Nikdy ale na túto pochúťku nepoužívajte obyčajné zemiaky, psíkovi by ste mohli veľmi uškodiť.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.