Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ako byť v kondícii aj cez zimu?

Skoro tma, chlad, zasnežené a zľadovatené cesty. Pokušenie zostať doma, spraviť si teplý čaj a zahaliť sa do deky nie je snáď nikdy väčšie. Zimné mesiace roka pre mnohých predstavujú skutočnú výzvu, ak chceme ostať v kondícií, prípadne ju ešte zlepšiť. Prekonanie zdanlivej únavy a vystúpenie z komfortnej zóny nám ale dokáže pomôcť dosiahnuť naše športové ciele, zlepšiť náladu a vytvoriť nové zážitky. Pripravili sme si pre vás prehľad športov, ktoré vám v zimnom období prinesú radosť a pomôžu vám udržať sa vo forme.

Zjazdové lyžovanie

Zima je časom na brázdenie svahov a zábavu s priateľmi v lyžiarskych strediskách. Nezáleží na tom, či ste začiatočník alebo skúsený lyžiar, tento šport vás dostane do pohybu a okamžite pozdvihne vašu náladu. Lyžovanie posilňuje svaly, zlepšuje flexibilitu, balans, podporuje celkovú srdcovú kondíciu a v neposlednom rade socializácia, ktorá s tým prichádza podporuje duševné zdravie.

Skialpinizmus

Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, skialpinizmus ponúka kombináciu lyžovania a turistiky. Prekonávajte zasnežené vrcholy a zažite jedinečné výhľady neokresanej prírody. Skialpinizmus posilňuje celé telo, zlepšuje vytrvalosť a prináša neskutočné zážitky v horskom prostredí.

Beh na čerstvom vzduchu

Zima neznamená, že sa musíte zavrieť doma a nevystrčiť nohy von až do marca. Teplo sa oblečte a vyrazte na bežeckú dráhu. Beh zlepšuje náladu, posilňuje srdce a podporuje celkovú kondíciu.

Korčuľovanie na zamrznutých jazerách

Aktuálne sú síce málokde jazerá zamrznuté ale korčuľovať sa môžete ísť aj na zimný štadión. Táto aktivita nielenže je dobrým cvičením pre telo, ale aj úžasným spôsobom, ako využiť zimné obdobie naplno. Korčuľovanie posilňuje nohy, zlepšuje rovnováhu a spaľuje kalórie.

Bežecké lyžovanie

Pre milovníkov pohybu po bielom povrchu je tu bežecké lyžovanie. Prekonávajte vzdialenosti na upravených bežkárskych tratiach a posilňujte svaly celého tela. Bežecké lyžovanie zlepšuje kardiovaskulárne zdravie, posilňuje nohy a trup, a je skvelým spôsobom, ako sa pohybovať na čerstvom vzduchu.

Zimná turistika

Prejdite sa po prekrásnych zasnežených horských chodníkoch a užívajte si ticho a čaro zimnej krajiny. Táto relaxačná forma pohybu poskytuje nielen fyzické výhody, ale aj oddych pre dušu. Turistika posilňuje nohy, zlepšuje dýchanie a redukuje stres.

Zima nemusí znamenať len sedenie doma pred televízorom. Vyberte si šport, ktorý vám vyhovuje, a objavte zimu v novom svetle. Nechajte nech vás preberie svieži vzduch a pohyb, a zistíte, že zimné mesiace môžu byť plné energie a vitality. Takže dajte na seba pár vrstiev teplého oblečenia, vyrazte von a dovoľte zime inšpirovať vás k aktívnemu životnému štýlu!

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.