Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Pijete čaj, alebo kávu? Podľa vášho výberu vieme určiť, aký ste človek

V obchode aj v podnikoch je naozaj veľký výber káv a čajov, dnes už si môžeme dopriať naozaj čokoľvek. Domáce bylinky alebo exotika z iného konca sveta nie je problém. Vedeli ste ale, že výber nápoja o vás povie naozaj veľa?

Ukáž mi, čo piješ, a ja ti poviem, kto si

Pozrime sa teda najskôr na tých, ktorí preferujú čaj, alebo vo väčšine prípadov správne povedané odvar. Rozdeliť sa môžeme do niekoľkých kategórií.

Tí, ktorí pijú bylinkový čaj, často žijú veľmi zdravo

Ľudia, ktorí radi pijú bylinkový čaj, zvyčajne vedú zdravý a prirodzený životný štýl. Má to logiku, hľadajú totiž bylinky z našich domácich lúk alebo fariem, väčšinou ich využívajú pri liečení chorôb a niekedy sa vyberú aj na ich zber.

Milovníci zeleného čaju sú veľmi sebavedomí

Pijete radi zelený čaj? Potom pravdepodobne žijete svoj život s veľkou vášňou. Okolie vám bude závidieť vaše sebavedomie a zároveň pokoj. Túžite po pestrosti v živote. Zelený čaj vie pomôcť s chudnutím aj s učením, nemali by sme ho však piť priveľa, najmä pred spaním.

Ten, kto rád pije čierny čaj má rád tradície

Ľudia, ktorí radi pijú čierny čaj, majú často tradičný postoj. Dodržiavajú pravidlá a vedia zachovať chladnú hlavu v stresových situáciách. Čierny čaj je nabitý antioxidantmi, ktoré pomáhajú chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi, zlepšujú duševnú bdelosť a podporujú zdravie srdca. Jeden výskum ukázal, že čierny čaj môže pomôcť zmierniť stresy každodenného života znížením stresových hormónov, ako je kortizol.

Máte radi ovocný? Tak máte radi doma pohodlie

Ak uprednostňujete pitie ovocného čaju, ste človek, ktorý sa doma cíti najpohodlnejšie. Veľa času investujete do svojich vzťahov a nadväzujete nové kontakty. Ovocné čaje rozhodne patria k tým najobľúbenejším, hoci s pravým čajovníkom čínskym nemajú nič spoločné. Cieľovou skupinou producentov týchto čajov sú deti, tehotné a dojčiace ženy, seniori i dospelí, ktorí ich obľubujú predovšetkým pre jemnú a sviežu chuť. Hoci nejde o tradičné čaje, môžu sa pochváliť celým radom pozitívnych účinkov na náš organizmus.

Máte radšej kávu? Prezrádza o vás toto

Existujú rôzne druhy kávy. Napriek tomu majú ľudia, ktorí uprednostňujú kávu, veľa spoločného. Vyznačuje sa predovšetkým objektivitou, efektívnosťou a ambicióznosťou. Čo to presne znamená si môžeme spolu rozobrať na konkrétnych príchutiach.

Čierna káva – máte radi tradície

Máte radi americano, alebo filtrovanú? Ste tradičný človek, ktorý má rád jednoduché veci. Ste trpezlivý a efektívny. Niekedy môžete byť náladový, máte radi zvyky a bojíte sa zmien. Americano je v podstate espresso zriedené vodou. Jeho príprava je jednoduchá. Pripravte si jedno alebo dvojité espresso a zvyšok šálky naplňte horúcou vodou.

Milovníci espressa bývajú odvážni

Tí, ktorí radi pijú espresso, sú často vnímaní ako odvážni a pripravení prijať nové výzvy. Ale pozor na intenzitu. Niektoré štúdie ukázali, že práve nefiltrovaná káva, ako je espresso, môže mať negatívny vplyv na zdravie srdca. Ak si vychutnáte espresso v nadmernom množstve, môže to byť problém pre váš krvný tlak.

To o vás vypovedá, ak radi pijete cappuccino alebo latte macchiato

Keď pijete cappuccino alebo latte macchiato, ste človek hľadajúci útechu, ktorý sa snaží urobiť život pozitívnejším. Túžite po dobrodružstve. Vaše okolie vás môže čítať ako v otvorenej knihe. Urobili by ste čokoľvek, aby ste pomohli svojim priateľom, ale je pre vás ťažké postarať sa o seba. Chcete si pripraviť „mačiatko „? Latte macchiato pozostáva z espressa, ktoré vypĺňa približne 1/4 pohára na latte macchiato. Zvyšné 3/4 tvoria horúce mlieko a mliečna pena.

Vaša káva musí byť špeciálna?

Radi pijete cold brew, espresso tonic a podobne? Potom radi skúšate nové veci a vidíte sa ako trendsetter. Ste spontánny a impulzívny človek, a preto, žiaľ, nie vždy robíte tie najlepšie rozhodnutia. Cold brew je káva, ktorá sa dá urobiť aj bez horúcej vody a možno vás osloví práve návod na jeho prípravu. Nenašli ste sa v definíciách? Nevadí, nejde predsa o horoskop. Psychológovia chcú skôr poukázať na to, že keď si vyberáme druh kávy, ovplyvňujú nás určité faktory ako biológia či iní ľudia… Pozrite sa, ako si môžete aj vy doma urobiť tú najlepšiu kávu.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.