Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Mačiatku sa na Vianoce splnilo najväčšie želanie

Komu nestisne srdce, keď vidí mačacie bábo opustené na ulici? Zima a hlad sú zlí spoločníci, navyše ak ide o mláďa, príde nám ho ľúto. To je ale málo. Zvieratká potrebujú našu pomoc. Toto mača ale môže naopak pomôcť aj nám svojim šťastným príbehom.

Zlý začiatok, dobré pokračovanie

Čierne mačiatko strávilo prvých pár týždňov svojho života na ulici. Našťastie mu pomohli miestni aktivisti, ktorí pomáhajú zvieratám bez domova. Rýchlo sa ukázalo, že nenápadný drobec je unikát. Dokázalo si ľahko získať srdce každého, kto s ňou strávil čo i len päť minút. Vďaka tomu toto nádherné stvorenie zažilo novoročný zázrak na vlastnej koži.

Nezvyčajný peliešok

Milé a priateľské mačiatko je dievčatko. Dostala meno Cranberry. Našli ju členovia organizácie PuppyKitty NYCity, ktorí pracujú ako dobrovoľníci a keď malú prichýlili, zistili že v teplom príbytku je ako doma. Plné bruško a teplé miesto urobilo svoje. Jej obľúbeným pelechom sa stalo nezvyčajné miesto. Najradšej totiž relaxuje v umývadle.

Nový rok, nový život – v prípade Cranberry je to čistá pravda

Z pohľadu ľudí, ktorí uvažujú o adopcii domáceho maznáčika, sú čierne mačky najmenej atraktívne. Ale aj keď je Cranberry veľmi podobná stovkám iných čiernych zvierat, ktoré hľadajú dobrý domov, je výnimočná a ľudia si ju zamilovali. Večne veselá, odvážna, po pár týždňoch na vlastnej koži zistila, že čaro Vianoc naozaj existuje.

Zázrak sa stal

Ešte pred Vianocami bola Cranberry zverená do opatery rodine, ktorá súhlasila, že sa o ňu bude už navždy starať. Vďaka tomu prežila mladá mačička svoje prvé Vianoce v živote namiesto na ulici v pohodlnej posteli a pod stromčekom ju čakalo množstvo darčekov. A čo je ešte dôležitejšie, Nový rok privítala na mieste, kde sa cíti bezpečne. Je to obzvlášť dôležité, pretože noc pred začiatkom ďalšieho roka býva pre zvieratá vonku najhorším obdobím.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.