Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Recept na prírodný sirup, ktorý vylieči aj ten najhorší kašeľ! Poznáte ho?

Ak vás trápi dlhšie pretrvávajúci kašeľ, pozrite sa do svojej špajze a pripravte si veľmi jednoduchý domáci liek, ktorý vám pomôže zbaviť sa tohto zdravotného problému. Je to sirup z obyčajných bobkových listov. Je to skvelý prírodný prostriedok na upokojenie podráždeného hrdla, pôsobí protizápalovo a antisepticky, navyše čistí dýchacie cesty a posilňuje našu imunitu.

Je to posvätný poklad

Bobkový list, známy tiež ako vavrín pravý, pochádza z Malej Ázie, Iránu a Sýrie, pričom ho nájdeme rásť vonku aj v Stredomorí. Starovekí Gréci ho používali na vence pre víťazov atletických disciplín. Bol považovaný za posvätnú rastlinu, preto ho pálili pri rôznych rituáloch. Neskôr sa začal využívať v kuchyni a na liečbu rôznych neduhov.

Bobkový list sa v kuchyni často používa ako prídavok do jedál, pretože im dodáva zvláštnu vôňu a bobkový esenciálny olej je výborný na inhaláciu a dezinfekciu miestnosti najmä v chrípkovom období. My pre vás máme recept z Chorvátska, kde je veľmi populárny a chvália si ho aj maminy pre deti.

Ingrediencie na bobkový sirup:

6 sušených bobkových listov
1 citrón
3 veľké lyžice medu
3 dl vody

Príprava:

V hrnci prevarte vodu. Pridajte bobkové listy a varte päť minút. Hrniec musí byť zakrytý. Po piatich minútach vyberte listy z vody. Necháme trochu vychladnúť a pridáme med a šťavu z jedného citróna. Keď sirup úplne vychladne, prelejte ho do pohára. Užívajte malú lyžičku trikrát denne, najmä pri ťažkých záchvatoch kašľa.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.