Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Predsavzatia, ktoré vám zmenia život

Novoročné predsavzatia sú príchodom nového roka skloňované každým a všade. Jedny ich odsudzujú, druhý akoby čakali na ten nový a lepší začiatok, kedy by mohli na sebe začať pracovať.

Najčastejšie zmieňovanými bývajú cvičenie alebo zdravá strava, avšak predsavzatia sa môžu týkať čohokoľvek iného, s čím máte pocit, že bojujete a prípadná zmena by vám skvalitnila život. Preto sme si pripravili pár predsavzatí, ktoré nie sú síce úplne bežné ale môžu byť jednoducho realizovateľné a vplyv na kvalitu vášho života môžu mať veľký.

Zlepšenie koncentrácie

V dnešnej rýchlej dobe, v ktorej na nás vplýva extrémne množstvo okolitých stimulov a postupne strácame schopnosť sústrediť sa na jednu vec je práca na koncentrácií kľúčová. Prioritizácia koncentrácie dokáže zlepšiť efektivitu v práci či osobnom živote, skrátiť čas potrebný na jednotlivé činnosti, a v konečnom dôsledku vám zlepšiť pocit so samých seba.

Stretávanie nových ľudí

Keď ste zabehnutý vo svojej dennodennej rutine, môže byť náročné si nájsť čas na stretávanie nových ľudí. Práve to je niečo, čo dokáže obohatiť náš život, či už po pracovnej stránke ale aj z hľadiska mentálneho zdravia.

Byť aktívnejšími

Byť aktívnejším neznamená nevyhnutne, že potrebujete schudnúť. Pohyb akýkoľvek je pre nás ľudí prirodzený, a preto je dôležité pre naše zdravie, aby sme ho v našich dňoch mali dostatok. Dva razy do týždňa v posilňovni nenahradia všetky tie hodiny presedené v práci a doma na gauči. Skúste teda najbližšie, keď pôjdete na nákup, zaparkovať auto trošku ďalej, namiesto výťahu použiť schody a uvidíte, aký veľký vplyv na vaše telo takáto malá zmena bude mať.

Vybudovanie si zdravého sebavedomia

Zdravé sebavedomie ľuďom imponuje, pomáha nadväzovať vzťahy s ostatnými, a taktiež nám dodáva lepší pocit so samých seba. Na zvýšenie sebavedomia pomáha praktizovať pozitívne interagovanie so samým sebou a tešenie sa s vlastných úspechov.

Zníženie stresu v živote

Stres je údajne jedným z najväčších zabijakov a má deštruktívny vplyv na naše zdravie. A práve to, robí z naučenia sa manažovať stres ideálne novoročné predsavzatie. Medzi dobré techniky na znižovanie stresu v živote patrí: vyčlenenie si času len pre seba počas dňa či venovanie sa nejakej športovej aktivite, ktorá nám prináša radosť.

Naučiť sa byť šťastnejší

Aj tí, ktorí sú v dobrej fyzickej kondícií, majú dostatok peňazí sa môžu cítiť nešťastný. To, čo si mnohí neuvedomujú je, že základom šťastia je schopnosť tešiť sa z maličkostí. Vyjadrovanie vďačnosti za drobné, na prvý pohľad bezvýznamné okamihy v živote, je prvým krokom k nájdeniu svojho vnútorného šťastia a radosti zo života.

Dbať na kvalitný spánok

Elektronické zariadenia, ktoré nás obklopujú celé dni spôsobujú, že môže byť veľmi náročné získať dostatok kvalitného spánku. Nakoľko je pre naše zdravie a našu výkonnosť spánok enormne dôležitý, skúste praktizovať nasledovnú spánkovú hygienu: minimálne hodinu pred spaním odložte elektronické zariadenia a radšej siahnite po knihe, telefón prepnite do letového režimu, a taktiež dbajte na to, aby ste chodili každý deň spávať a vstávali ste ráno o tom istom čase.

Pozerať menej televízie

Pred televízorom trávime hodiny času denne. Času, ktorý by sme mohli venovať chystaniu si zdravého jedla do práce, zlepšovaniu sa v rôznych zručnostiach či pohybu, ktorý nám pomáha predchádzať chorobám, čím nám aj predlžuje život.

Čítať viacej

Knihy sú excelentným zdrojom vedomostí a dobrým cvičením pre náš mozog. Začať čítať je pre mnohých náročnou úlohou, avšak akonáhle si vypestujete návyk čítať, už vás len tak rýchlo neopustí. Na začiatok stačí, keď si nájdete žáner, ktorý by vás mohol baviť a venujete čítaniu aspoň 15 minút každý deň.

Tráviť viacej času s blízkymi ľuďmi

Život je príliš krátky, aby sme ho strávili sami alebo s ľuďmi, medzi ktorými sa necítime príjemne. Prítomnosť blízkych ľudí, na ktorých nám záleží, nám dokáže pozdvihnúť náladu, robiť nás šťastnejšími, a tak obohatiť náš život.

Byť organizovanejší

Bez ohľadu na to, koľko máte času k dispozícií, pokiaľ si ho nedokážete správne zorganizovať, vždy budete mať pocit, že nič nestíhate, a že máte v živote chaos. Naučiť sa zorganizovať si svoj čas a úlohy rozumne rozvrhnúť je kľúčom k harmonickému fungovaniu. Skúste si svoje dni rozdeliť do časových blokov, ktoré venujete konkrétnym aktivitám.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.