Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Fantastické nápady, ako tráviť v zime čas so psíkom

Zimné prechádzky so psom môžu byť potešením pre vás aj vášho domáceho maznáčika. Musíte ale vedieť, čo robiť ak vonku mrzne a sneží. Zistite, ako premeniť nudnú zimnú prechádzku na skutočné dobrodružstvo!

Pamätajte na pohodlie

V zime je všetko inak. Aj majitelia psíkov musia riešiť iné problémy, ako bežne počas roka. Niektoré psy nechcú ísť von ak mrzne, ale to neznamená, že nemusia… Či sa nám to páči alebo nie, zvieratko si musí vybaviť svoje potreby. Okrem toho je dôležitá denná dávka pohybu vonku, už len preto, aby sa váš maznáčik udržal v dobrej kondícii. Preto sa oplatí dbať na to, aby prechádzky v zimných mesiacoch boli pre vás aj vášho miláčika čo najpohodlnejšie. Pomôcť vám môže napríklad:

Oblečenie pre psov. Niektorým psom sa v zime nechce chodiť von, pretože je im jednoducho príliš zima . Preto sa oplatí investovať do špeciálnych búnd alebo svetrov pre psov, ktoré zabránia prechladnutiu vášho miláčika.

Chráňte labky svojho miláčika. Chôdza po zamrznutom chodníku alebo snehu nie je príjemná pre psov, ktorí majú veľmi jemné labky. Váš pes môže potrebovať dodatočnú ochranu vo forme topánok pre psov. Je vhodné dodať, že pomôcť môže aj mazanie labiek psov vazelínou. Mastná vrstva účinne ochráni jemnú pokožku vášho domáceho maznáčika pred podráždením spôsobeným kontaktom so studeným povrchom.

Pamätajte na seba. Frustrovaný majiteľ rovná sa frustrovaný pes. Pred prechádzkou sa preto uistite, že budete v teple. Nezabúdajte len na zimnú bundu, ale aj na nepremokavé topánky, čiapku a rukavice. Mnoho ľudí si každodenné prechádzky spríjemňuje aj tým, že si so sebou berie termosku s teplým nápojom.

V zime nie je čas na pridlhé prechádzky

V zime sa treba prispôsobiť počasiu a upraviť aj svoje návyky.  Príliš pomalá chôdza znamená, že psík sa menej zahreje a môže ochorieť. Práve preto zvoľte rýchlejšiu chôdzu. Zimnú prechádzku je vhodné spestriť aj hrou, ale cvičiť sadni alebo daj labku nie je najlepší nápad. To si užite doma. V chladnom počasí bude lepšie aportovanie alebo dynamické ťahanie za hračku.

Sneh je super hračka

Každé ročné obdobie ponúka iné príležitosti. Mnoho majiteľov psov nevie, že sneh môže byť skvelým nástrojom na aktivity, ktorý môže váš pes milovať . Tu je niekoľko nápadov, ktoré stojí za to vyskúšať:

Použite sneh na skrytie maškŕt. Ak váš pes rád hrabe, rozhádžte v snehu hrsť jeho obľúbených maškŕt. Potom sa určite rád zahrá na prieskumníka, len aby dostal nejaké chutné sústo.

Hádžte svojmu psíkovi snehové gule. Toto je činnosť, ktorú milujú nielen deti. Mnoho psov s radosťou prenasleduje biele guľky. Samozrejme, nehádžte ich priamo do vášho domáceho maznáčika. Skôr by sa mal pokúsiť ich chytiť.
Povzbuďte svojho psa, aby skočil do snehových závejov. Niektorí psi milujú brodenie sa v snehu. Možno je aj váš domáci miláčik fanúšikom tejto formy zábavy, len ju ešte neobjavil. Potrebuje povzbudiť. Len mu ukážte, že sa to páči aj vám! Domáce zvieratá radi napodobňujú svojich majiteľov.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.