Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Tieto dary nikdy nikomu nedávajte! Aké sú najznámejšie povery?

Čas obdarovávania je tu. Nikdy nikomu nechceme darovať smolu. Existujú ale povery, ktoré tvrdia, že aj to sa dá. Zozbierali sme preto pre vás zoznam vecí, ktoré vraj nosia nešťastie. Berte ho samozrejme s rezervou. Ide skôr o pobavenie, ako o reálnu možnosť, že akýkoľvek dar z lásky môže mať negatívnu čarovnú moc…

Nože, nožnice, nožničky

Dať čokoľvek ostré, ako napríklad nôž alebo nožnice, znamená smolu! Povera predpokladá, že ostrý predmet preruší vzťah. Ale pozor, je tu trik. Škodu možno zmierniť, ak vám príjemca dá niečo malé. Môžu to byť napríklad drobné mince, vtedy sa dar premení na akýsi tovar a obdarovanie na obchod. A je to!

Vreckovky, papier

Dávať ako dar vreckovku vraj znamená slzy, ktoré prídu. Vo Švédsku muž nikdy nesmie dať svojej milenke hodvábnu vreckovku, inak si tá utrie svoju náklonnosť k nemu. Nešťastným darčekom má byť aj mydlo, ktoré zmyje vaše priateľstvo… Našťastie o šampóne a sprchovom géle nepíšu na mentalfloss.com nič konkrétne. Ak si chcete overiť, či je to smola, vyskúšajte dať niekomu toaletný papier. Asi vám to veľa šťastia neprinesie.

Topánky, v ktorých odíde šťastie

Dať niekomu topánky ako darček znamená nešťastie. Predpokladá sa totiž, že príjemca od vás odíde. My ženy to vidíme tak, že poukážka do obchodu s obuvou predsa nie je nič zlé a topánky si aj tak vyberieme samé.

Mačky a hračky, ktoré vyzerajú ako mačky

Na Sicílii sa hovorí, že by ste nikdy nemali dať darček v tvare mačky niekomu, kto je zasnúbený, pretože to predpovedá náhly a násilný koniec. Avšak v iných kultúrach, ak vám váš partner dá skutočnú mačku ako darček, znamená to, že sa nikdy nerozlúčite.

Vyberte správnu farbu

Farba darčeka môže byť naozaj dôležitá. Dávať alebo prijímať čierne predmety je vraj vždy smola, keďže čierna farba so sebou prináša smrť. Tiež by ste nikdy nemali dávať knihu s červenou obálkou, lebo to určite rozbije priateľstvo. Červená je farbou hnevu a nedorozumenia.

Rukavice a ľavá ruka

Dávať rukavice je smola a ak ich dáte priateľovi, znamená to, že sa pohádate. Rovnako dávanie alebo prijímanie daru ľavou rukou bude mať za následok stratu priateľstva. To si netrúfneme riskovať!

Kabelka a to, čo je v nej

Ak niekomu darujete kabelku alebo peňaženku, je dôležité, aby ste do nej vložili aspoň jednu mincu. To zabezpečí, že nebude nikdy prázdna a bude znamenať budúce bohatstvo. Špeciálnou kategóriou sú červené peňaženky, ktoré prinášajú šťastie nielen v podobe bankoviek.

Čokoľvek pre kohokoľvek

Darčeky by sa nemali dávať len priateľom a rodine. Šťastie domácnosti možno zachovať štedrosťou voči návštevníkom. Ak chcete ochrániť domácnosť pred neplechou, je rozumné vynechať darčeky ako jedlo alebo soľ. Šťastie prinesie je aj obdarovanie akýchkoľvek koledníkov

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.