Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ochrana proti námraze? Tu sú najlepšie triky pre vodičov!

Prídete k autu a okno je zamrznuté? Potom už ostáva len otravné škrabanie…  Tak máme pre vás tie najlepšie triky, aby ste si v budúcnosti ušetrili škrabanie a čas a rýchlejšie sa dostali preč. S týmito troma fintami budete mať teda oveľa lepšiu jazdu aj po ľadovej noci:

Kľúčový trik

Pomáha, keď je zámok na aute zamrznutý. Jednoducho ponorte kľúč do horúcej vody a auto sa dá znova odomknúť. Chcete ďalší trik? Vyskúšajte najprv, či sa nedajú otvoriť bez námahy iné dvere, odkiaľ môžete preliezť a auto jednoducho naštartovať a zahriať.

Ponožkový trik

Ešte máme pre vás trik s ponožkami. V aute je najlepšie mať v zimných mesiacoch vždy so sebou dva páry ponožiek. Možno to neznie sexi, no stačí dať ponožky cez bočné zrkadlá a cez stierače predného skla. Chránite tak lišty stieračov a určite ráno nebudú primrznuté.

Trik s octom

Nemáte doma odmrazovací sprej? Potom jednoducho zmiešajte ocot a vodu v pomere 1:3, vložte do rozprašovača a máte vyrobený vlastný prostriedok na okno. Šetrí peniaze a je to jednoduché. Mimochodom, ak večer predtým okno postriekate zmesou octu a vody, okno zostane bez námrazy. Na rozmrazenie predného skla môžeme použiť hneď niekoľko ďalších trikov, zmes vody a saponátu, slanú vodu. Pozrite sa, ako jednoducho tieto zlepšováky fungujú. Samozrejme sa spoliehame aj na to, že vaše autíčko je na zimu riadne pripravené a že už to nečíta nikto, kto neprezul…

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.