Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Tublatanka zakončí svoje česko-slovenské turné doma v Bratislave

Známa slovenská skupina Tublatanka svoj úspešný rok zakončil dňa 6. decembra 2023 posledným koncertom z ich česko-slovenského turné 40 rockov Dobrí priatelia tour v bratislavskom klube MMC. Fanúšikov na koncerte čakal aj vianočné prekvapenie, ktoré ich naladilo na blížiace sa sviatky.

Ku koncertu sa vyjadril aj frontman skupiny Maťo Ďurinda: „Bratislavský MMC klub je našim obľúbeným klubom a stal sa už tradičným miestom pre koncerty Tublatanky, pretože je v ňom dobrý zvuk a atmosféra. Na koncerte zahráme 20 piesni a chystáme aj prekvapenie. Pridáme aj krásnu slovenskú koledu, keďže je advent a blížia sa Vianoce.“

Úspešný rok skupina odštartovala turné k 40. výročiu založenia skupiny, počas ktorého vystúpili v 28 českých a slovenských mestách. Turné vníma frontman skupiny Maťo Ďurinda ako veľmi úspešné. Podľa jeho slov sa stretávajú len s pozitívnymi odozvami od fanúšikov.

Vyšiel im aj nový album

Medzi ďalšie úspechy skupiny v tomto roku patria aj vydanie nového CD a LP albumu s názvom Uprostred chaosu a v reedícií vydavateľstva Opus im vyšlo ich prvých šesť albumov na vinylových LP platniach a CD nosičoch.

Najnovšie vydala Tublatanka novú pieseň Rieka života, ku ktorej nakrútili emotívny videoklip zachytávajúci atmosféru živých koncertných vystúpení z tohtoročného turné. Hudbu k tejto rockovej balade zložil basový gitarista Juraj Topor a text piesne napísala manželka Maťa Ďurindu, Mirka Ďurindová. Pieseň je dostupná na všetkých streamovacích platformách.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.