Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Katka Koščová a Daniel Špiner vydávajú nový album Krehkosť

Katka Koščová a Daniel Špiner prichádzajú vydávajú album Krehkosť, ktorého nosnými témami sú práve krehkosť a pominuteľnosť, uvádza sa na portáli dennikn.sk. Album obsahuje 13 piesní – medzi nimi aj skladba Kontrapunkt, ktorý je duetom s českým spevákom Odřejom Rumlom. Spomínaný Kontrapunkt je už vonku, a tak si ho môžete vypočuť už teraz!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Nový album vznikal v priebehu niekoľkých dní a večerov v zrube pod Tatrami veľmi nenásilne, uvádza portál hudba.sk. Nový album je bez úprav a obsahuje všetky ruchy, špinu a je na ňom počuť život naokolo. Bol pripravovaný organicky a vznikal bez príprav, píše ďalej spomínaný portál.

„Naozaj mám pocit, že toto je náš najosobnejší, najintímnejší, najťaživejší, ale aj najľahší album. A ja cítim len nesmiernu vďaku za to, že môžeme tvoriť piesne. Bez akéhokoľvek tlaku. Len presne tak ako si to prajeme, ako sa nám žiada, napísala Katka k albumu na svojom Instagrame.

„Keď piesne vznikali, veľa sme sa s Danielom Špinerom rozprávali. Riešili sme spoločenskú situáciu, vzťahy, to, že si tu poletujeme v džungli, príliš istí všetkým a všetkými, čo máme. Priveľa vecí považujeme za samozrejmosť, pripadáme si nesmrteľní, nemenní. A pritom sme všetci takí krehkí. V rukách pevne držíme len daný moment, nič viac,“ cituje speváčku portál hudba.sk.

Katka Koščová a Daniel Špiner má za sebou viac ako 1300 koncertov, a to v rôznych zostavách. Začiatkom tohto roka sa dvojica vybrala na turné, avšak ich koncerty boli komornejšie a bez hostí, uvádza portál livemusic.sk.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.