Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

What is Love? Spievali sme na diskotékach. A stále môžeme

Písali sa roky 90.te, my sme si ničili kríže tričkami, ktoré boli ani nie po pás, trhali sme si obočie s kamoškami a pozerali sme MTV, kde chodili najlepšie klipy. V piatok či v sobotu sme vybehli na diskotéku do kultúrneho domu v našom meste alebo vedľa do dediny a tam sme spievali hity až do rána a tancovali pod UV svetlami, kým nešiel prvý ranný autobus… Spomínate si?

Pieseň What is Love vznikla skôr a hľadali pre ňu dobrého interpreta. Nakoniec vyhral konkurz trinidadsko-nemecký spevák Nestor Alexander Haddaway, ktorý predtým pracoval ako producent, tanečník a choreograf. Producenti chceli, aby Haddaway spieval pieseň nežne a pomaly, ako Joe Cocker. Ten to ale odmietol a pôvodnú baladu zaspieval po svojom. Zamkol sa v štúdiu a o deväť dní neskôr vyšiel s piesňou, ako ju poznáme. Haddaway vydal svoj prvý album a na ňom aj veľký (a takmer jediný) hit.

My mu môžeme len pekne poďakovať za to, že dal pesničke rytmus a atmosféru, že na ňu môžeme stále tancovať aj na Videodiskotéke rádia Melody v Nitre!  Tešíme sa aj na teba, už 18. 11. 2023 (sobota) v LUNA DISCO COCKTAIL BARE v NITRE.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.