Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Staršia pani si prišla do útulku vybrať psa. Chcela toho najstaršieho a najviac chorého…

Staroba a choroba nebývajú atraktívne vlastnosti. Zvieratká, ktoré nie sú ani mladé ani krásne a dokonca ani zdravé často dostávajú pri adopcii stopku. Majiteľom sa nechce starať o chorého člena rodiny a navyše to často stojí nemalé peniaze. Pracovníci útulkov o tom vedia svoje, napriek tomu sa občas stane, že aj takýto psík či mačka nájdu svoje teplé miesto v srdci a v byte nového pána.

Akého psíka by ste v útulku hľadali vy?

Nebýva to často, ale občas príde zvláštny človek. Nechce mladé a atraktívne hravé šteniatko, ale práve psíka, ktorý nemal v živote šťastie. Tí, čo v útulkoch pracujú ale zvyknú váhať, často sa totiž stáva, že majiteľ sa precení. Z dobrého úmyslu môže ľahko byť fiasko, ak to človek nezvládne a zviera vráti, pretože sa oň nevie dobre postarať. Takto spozorneli aj vtedy, keď do útulku prišla 72 ročná pani a chcela psa starého, chorého a škaredého. Teda takého, ktorý nemal šancu nájsť si domov.

Pracovníci útulku Front Street v Sancemento v Spojených štátoch sa už predtým stretli s rôznymi požiadavkami na štvornohého miláčika. Pes vhodný do domácnosti s deťmi, znášanlivý k mačkám alebo s nezvyčajným vzhľadom, to sú často podmienky, ktoré má zviera splniť. 72-ročná Melanie Andrews ale chcela zviera, ktoré by nik iný neadoptoval. Mala na to dobrý dôvod a tak jej v útulku vyhoveli.

Prečo práve ten chorý a najstarší?

Dôchodkyňa to nemala v posledných rokoch ľahké. Najprv jej zomrel manžel, potom milovaný domáci miláčik. Bola zničená a chcela sa znova cítiť potrebná. Keď vnučka pani Andrewsovej videla, že jej stará mama potrebuje spoločnosť, navrhla jej, aby si hľadala chlpatého kamaráta v miestnom útulku. Ale aby vzhľadom na svoj vek nehľadala šteniatko, ale dala šancu tvorovi, ktorý jej prejaví vďačnosť za možnosť stráviť posledné roky života vo vlastnom teplom kútiku.

Keď jej teda pracovníci útulku ponúkli možnosť postarať sa o najstaršieho psíka, ktorý trpel rakovinou, bol hluchý a čiastočne slepý, Melanie neváhala ani chvíľu. Voľba padla na jedného z najstarších obyvateľov útulku, 12-ročného teriéra menom Jake. Presne o takomto psovi starká snívala. Cítila, že si môžu navzájom pomôcť. Psík si na novú pani okamžite zvykol a z fotografie môžete ľahko zistiť, aký bol tento pes nadšený, že sa dostal z útulku. Vyzerá šťastne, však?

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.