Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Zomrel najstarší psík na svete. Pozri sa, koľko mal rokov

Ktorí budú s nami najdlhšie?

Všetci by sme si želali, aby zvieratká žili dlhšie. Psy sa dožívajú v priemere 10-12 rokov, niektoré plemená to v zdraví potiahnu k vyššiemu veku. Medzi TOP 10 plemien, ktoré žijú najdlhšie, patrí aj miniatúrny jorkšírsky teriér, ktorý s vami bude až 20 rokov. Ďalšie dlhoveké plemená tiež patria medzi drobčekov, ide o čivavu a pomeraniana. Dlho sa dožíva aj toy pudlík, jazvečík, maltézsky pinč a lhasa apso. Ani jeden z nich to ale nedotiahol na rekordmana.

Bobi bol jediný na svete

Podľa Guinessovej knihy rekordov bol Bobi z Portugalska najstarší pes všetkých čias. Mal presne 31 rokov a 165 dní, oznámila Guinessova kniha. Pastiersky pes zomrel na veterinárnej klinike minulý piatok. Smrť milovaného a láskavého veterána potvrdila na mieste v Portugalsku veterinárka Karen Becker, ktorá sa už predtým s Bobim niekoľkokrát stretla. „Tento sladký chlapec si vyslúžil krídla,“ napísala na sociálnej sieti

Mal svoj pekný život v dobrej rodine

„Celý svoj život strávil so svojím milujúcim majiteľom Leonelom Costom a jeho rodinou v portugalskej dedine Conqueiros,“ uvádza sa vo vyhlásení. Bobi nebol nikdy priviazaný, pripútaný ani pripútaný na reťazi, vždy si užíval voľný pohyb v prírode okolo jeho domu. S pribúdajúcim vekom sa Bobi stal menej pohyblivým, takže väčšinu času trávil na dvore so svojimi mačacími kamarátmi.

Leonel sa domnieva, že k dlhovekosti prispela aj Bobiho strava, keďže sa živil výlučne ľudskou stravou. „Čo sme jedli my, jedli aj oni,“ povedal. Pred podávaním jedla Bobimu ho Leonel namočil do vody, aby odstránil koreniny.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.