Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Psík vysáva, perie a vynáša odpadky. Toto sme ešte nevideli!

Rancho je dospelý belgický ovčiak s nadpriemernou inteligenciou. Jeho majiteľka využila jeho schopnosti nezvyčajným spôsobom, rozhodla sa totiž zvieratko naučiť niekoľkým činnostiam, ktoré sú ľudia nútení pravidelne vykonávať. Ukázalo sa, že to bol výborný nápad.

Dokáže viac, ako niektorí ľudia

Psík sa naučil robiť každodenné upratovacie práce. Vie, že smeti by mali ísť do koša a dokáže ovládať vysávač! Jeho správanie navyše naznačuje, že upratovanie je činnosť, ktorá ho naozaj baví. Ranchovu paničku naopak nebaví prať, tak na to využíva šikovného psa. Potreboval vraj iba niekoľko dní na to, aby pochopil, ako sa používa práčka. Dokáže vložiť veci do práčky, zavrieť bubon a ohlásiť paničke, aby nastavila program. Potom vyberie mokrú bielizeň a preloží ju do sušičky.

Je to dobré pre psa?

Správanie Rancha dáva jeho pani na internet a videá motivovali aj ostatných psíčkárov, aby takto trénovali svojich domácich miláčikov. Pravidelný tréning môže naozaj pomôcť psovi zvládať aj takéto práce. naučiť sa podobné povely či triky. Zároveň poskytuje vášmu psovi dennú dávku psychickej stimulácie, ktorá v konečnom dôsledku prospeje zdraviu vášho miláčika. Takže áno, takéto hry sú pre psa mimoriadne zábavné a preto aj prospešné.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.