Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Psík sa bál skracovania nechtov. Robí to teraz dobrovoľne sám!

Štvornohého fešáka vždy po brúsení čaká odmena po dobre vykonanej práci a vás nečaká zápas ako o život a rozštiepené nechty. Niektoré riešenia bývajú geniálne jednoduché.

Ak ste mu raz zastrihli do prsta, tak sa nečudujte, že sa bojí…

Strihanie nechtov nie je práve obľúbená činnosť pre väčšinu zvieratiek. Veľa majiteľov rovno vyhľadá salón alebo veterinu, niektorí sa do toho pustia sami. Pes na videu to vraj prežíval ako tortúru a vyvádza ako keby ho mučili, jeho pani ale kreatívne našla spôsob, ako to robiť bez stresu. Psík si nechty teraz brúsi sám, berie to ako hru. Šikovný kutil zvládne podobnú pomôcku vyrobiť sám. Funguje lepšie na predné packy.

Je to normálne, väčšina z nich to neznáša.

Len málo psov dokáže trpezlivo tolerovať strihanie alebo pilníkovanie pazúrikov. Pohľad na kliešte spôsobuje, že váš miláčik chce často rovno utiecť. Ostrihať zvieracie pazúry je takmer zázrak a urobiť to sám je takmer nemožné. Žena preto hľadala alternatívu a hovorí, že konečne našla dokonalé riešenie.

V čom je teda finta?

Metóda je jednoduchá. Cieľom je povzbudiť zvieratko, aby si samo opilovalo nechty. Maškrta zavretá v krabičke povzbudí vášho domáceho maznáčika k hrabaniu a pilník z nehrdzavejúcej ocele mu upraví pazúriky. Podľa komentov pod videom je možné drahú podložku nahradiť brúsnym papierom. Omotaný okolo krabice alebo kusu dreva sa dá použiť na pilovanie pazúrov. Pozrite sa na to sami…

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.