Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Prečo by sme nemali žmýkať plavky a používať kovové vešiaky

Väčšina z nás na to ide jednoducho. Vyzliecť, hodiť do koša na bielizeň, pred praním vytriediť podľa farieb, dať do práčky, vyvesiť, prípadne použiť sušičku… Spoznali ste sa? Existuje niekoľko trikov, ktoré vám to pomôžu robiť lepšie. Takže poďme na to.

Chyba číslo 1: Hádžete do koša spotené veci

Či už po fitku, behu, upratovaní, veci sú vlhké od potu a keď ich nechceme zničiť, budeme ich musieť nechať vysušiť.  V najhoršom prípade môže vlhkosť oblečenia spôsobiť, že začne plesnivieť. Preto by ste športové oblečenie pred vložením do koša na bielizeň mali vždy nechať uschnúť.

Chyba číslo 2: Otvorený zips

Zipsy dokážu v práčke narobiť veľa škody . Najmä keď také džínsy perieme napríklad spolu s jemnými látkami. Háčiky zipsu sa môžu zachytiť do čipky, hodvábu alebo vlny. Preto zipsy pred vložením do bubna vždy zatvorte. Pre istotu ešte použite vrecko na bielizeň na svoje jemné veci, aby ste ich ochránili.

Chyba číslo 3: Žmýkate plavky

Vyžmýkate si po návšteve kúpeľov alebo bazéna plavky, aby rýchlejšie uschli? Zle. Žmýkanie môže spôsobiť, že rýchlo stratia svoj tvar a pružnosť. Je lepšie ich položiť na uterák, aby sa vysušili. Ak sa ponáhľate, môžete podľa schweizer-illustrierte.ch vlhkosť vytlačiť druhým uterákom.

Chyba číslo 4: Vkladáte podprsenky do sušičky

Väčšina podprseniek je z elastických materiálov. V sušičke sa však časom veľmi poničia. Podprsenky preto vždy patria na sušiak.

Chyba číslo 5: Drôtené vešiaky

Aj keď sú praktické a šetria nám veľa miesta v šatníku, drôtené vešiaky sa hodia len na veľmi ľahké oblečenie, ako sú topy a blúzky . Ťažké veci, ako sú svetre, sa opotrebujú. Do vešiakov vyrobených z dreva sa oplatí investovať. Pri kúpe dbajte na správnu veľkosť. Ak sú vešiaky príliš malé, budú deformovať oblečenie.

Viete ako skladajú po vyschnutí tričká skutoční machri? Rýchlo! Možno tento trik poznáte a je načase naučiť ho aj vaše deti… Na tomto videu to trvá iba tri sekundy a ušetrí to teda kopec času…

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.