Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Aneta Langerová a Korben Dallas sa spojili. Vzniklo z toho 8 skladieb a vyrazia na turné!

Sedem rokov po tom, čo Aneta Langerová a Korben Dallas nahrali prvý spoločný singel, vydávajú LP so všetkými ôsmimi pesničkami, ktoré spolu v priebehu rokov vytvorili.

„Chalanov vždy rada vidím. Je to pre mňa záruka hudobného dobrodružstva,“ smeje sa Aneta. „Keď som pred rokmi počula prvé tóny Sna, začala som snívať o tom, že spolu vytvoríme viac než len jednu pieseň, a to sa splnilo. Korbeni napísali skladby, v ktorých sa vždy trafili do mojej životnej situácie, do myšlienok, ktoré mi akurát behali hlavou, majú výnimočnú schopnosť telepatie. Som rada, že sme sa stretli nielen v štúdiu, ale že nás konečne čakajú i spoločné koncerty na československom turné Nekonečne,“ teší sa Aneta.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Naša kapela a Aneta, to sú dva odlišné svety. Sú to však svety, ktoré sa záhadným spôsobom dopĺňajú, radi sa navzájom navštevujú a vždy odchádzajú z týchto stretnutí obohatené. Ale najmä, vždy sa im podarí vytvoriť spolu niečo, čo má svoju jasnú tvár, odlišnú od ich samostatnej tvorby,“ vraví frontman Korben Dallas Juraj Benetin.

„Nápad vydať spoločné nahrávky Korben Dallas s Anetou na vinyle považujem za výborný. Práve v tomto zvukovom formáte sa najlepšie ukázalo, ako funguje medzi skladbami symbióza aranžmánov a textov v podaní dvoch najväčších hlasov na slovenskej a českej scéne súčasnosti,“ vraví Tomáš Sloboda, frontman skupiny Le Payaco. „Priestor medzi prvou a najnovšou nahrávkou je pár rokov, a to nám odkrýva možnosť lepšie pochopiť umelecký posun a zámer tejto výnimočnej spolupráce.“

Niektoré piesne sa dočkali aj vizuálov

Aneta a Korben Dallas dopriali polovici spoločných pesničiek aj klip – videá k pesničkám Sen a Konečně režírovala Lucia Pacek Halmová, klip k Rozhodnutiam zostavil Lukáš Kodoň a novinku Neustoupím natočil Braňo Špaček.

Autorom fotografie na zadnej strane obalu je bubeník Korben Dallas Ozo Guttler. „Bol október a pri mojej obľúbenej prvorepublikovej ceste sa objavili kopy pozbieranej repy. Bola mierna hmla a vzduch voňal jeseňou. To miesto, kde som stál, je veľmi starou križovatkou ciest a má zvláštne čaro. Stretáva sa tam nekonečno s konečnom. Počkal som, kým sa traktor s vlečkou ocitol na konci cesty a odfotil som to,“ opisuje okolnosti vzniku fotografie Guttler.

Vinyl Nekonečne obsahuje 8 skladieb:

NEUSTOUPÍM
ROZHODNUTIA
ČEKÁM
HLÍNA
SEN
KONEČNĚ
CHLADNÁ
SMEJ SA

Vinyl Nekonečne oficiálne vychádza v piatok 22. septembra 2023 a vydáva ho InnoSense v distribúcii Supraphonu pre Českú republiku a Spinaker pre Slovenskú republiku. LP je možné objednať aj s podpisom Anety a Korben Dallas a bude v predaji aj na koncertoch turné Nekonečne!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Umelcov čaká spoločné turné

Langerová a Korben Dallas vyrážajú s albumom aj na československé turné, ktoré bude mať šesť zastávok – Praha, Brno, Ostrava, Košice, Žilina a Bratislava. Na šnúru mali ísť už v roku 2020 po vydaní EP Konečne, no tá bola pre kovid najprv preložená a napokon úplne zrušená. „Tešíme sa, že si spoločné pesničky budeme môcť konečne zahrať aj naživo. Snažíme sa zostaviť čo najkompaktnejší program, ktorého súčasťou sú aj naše sólové skladby, pri ktorých si budeme navzájom hudobne vypomáhať,“ hovorí basgitarista Korben Dallas Lukáš Fila.

Na turné ich bude sprevádzať aj producent a klavirista Jakub Zitko a violončelistka a speváčka Dorota Barová. Obaja sú dlhoročnými spolupracovníkmi Langerovej a členmi jej koncertnej skupiny, Barová pôsobila s členmi Korben Dallas v projekte Tugriki.

Turné Korben Dallas a Aneta Langerová Nekonečne si môžete užiť naživo v týchto dátumoch:
6. 11. 2023 Praha – Palác Akropolis
7. 11. 2023 Brno – Fléda
8. 11. 2023 Ostrava – Akord

12. 11. 2023 Košice – Tabačka Kulturfabrik
13. 11. 2023 Žilina – Mestské divadlo
14. 11. 2023 Bratislava – Slovenská národná galéria

Zdroj: Tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.