Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Budúci rok prinesie 4 Tenorom ďalší významný míľnik v ich úspešnej hudobnej dráhe

Čoraz populárnejšia, zlatými a platinovými platňami ocenená hudobná formácia 4 Tenori sa blíži k ďalšiemu míľniku vo svojej kariére. Štvorica odspieva 10. októbra v Mariánskych lázních svoj 200. koncert. Doposiaľ ich na pódiách videlo už viac ako 150 000 divákov a ďalšie vystúpenia majú naplánované už na niekoľko rokov vopred. Od septembra tohto roka do konca budúceho roka ich čaká vyše 100 koncertov doma i v zahraničí.

V týchto dňoch nahrávajú s Grammy oceneným Českým národným symfonickým orchestrom Smetanovu Vltavu z cyklu symfonických básní Má vlast, ktorá bude oficiálnym singlom projektu Smetana200 s cieľom pripomenúť 200. výročie narodenia Bedřicha Smetanu v roku 2024.

4 Tenori nahrávajú skladbu trojjazyčne (česky, anglicky a nemecky) a vyjde začiatkom budúceho roka. Naživo zaznie prvýkrát 6. januára 2024 na Novoročnom koncerte v Ostrave v sprievode Filharmónie Bohuslava Martinů s dirigentom Leošom Svárovským.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Čaká ich vystúpenie na prestížnom mieste

Rok českej hudby 2024 privedie 4 Tenorov k debutu v svetoznámej newyorskej Carnegie Hall. Na 23. mája 2024 si pre americké publikum pripravujú špeciálny program From Broadway to Hollywood, v rámci ktorého zaznejú najslávnejšie melódie z filmov a muzikálov a chýbať nebude ani Smetanova Vltava. Predpredaj koncertu sa začne 27. októbra 2023.

„Vedenie Carnegie Hall starostlivo zvažuje, komu umožní vystúpiť na jednej z najprestížnejších scén sveta. Keď mi napísali, že radi privítajú našich 4 Tenorov, bol to jeden z najkrajších okamihov v mojej kariére,“ hovorí producent Janis Sidovský.

„V New Yorku som pred rokmi vystúpil s Evou Pilařovou v Rainbow Room v Rockefellorovom centre. Dodnes spomínam na tú atmosféru a je pre mňa veľká česť, že zaspievam tiež v Carnegie Hall, o čom sa mi ani nesnívalo,“ komentuje špeciálnu koncertnú príležitosť spevák Pavel Vítek.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Spievať muzikály tam, kde sa písala história svetového hudobného divadla, je neuveriteľný adrenalín. Na Broadway a New York som veľmi zvedavý, idem tam prvýkrát,“ dopĺňa Jan Kříž. „Budeme prví interpreti českých muzikálov, ktorí vystúpia v Carnegie Hall, čo je veľký záväzok i výzva,“ uvažuje Michal Bragagnolo a Marian Vojtko dodáva: „Na Broadwayi som videl Fantóma opery a v máji jednu z árií z tohto muzikálu zaspievam v Carnegie Hall. Už teraz mám trochu trému, ale veľmi sa teším.“

4 Tenori sú vokálnym zoskupením štyroch muzikálových sólistov, ktorí spievajú piesne rôznych žánrov. Stálymi členmi formácie sú držiteľ ceny Thálie, tenor Marian Vojtko, spevák a herec, barytenor Pavel Vítek, dvojnásobný držiteľ ceny Thálie, barytenor Jan Kříž a operný tenor Michal Bragagnolo. Formáciu zostavil producent Janis Sidovský v roku 2017 a odvtedy vydali dva albumy, ktoré získali zlaté a platinové platne Supraphonu.

Zdroj: Tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.