Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Pečený kečup? Toto je dobrota takmer bez práce

Kečup sa v našich končinách varí často a keby sme mali byť presní, ide skôr o korenenú paradajkovú omáčku, Väčšinou býva redší, ako ten kupovaný, to ale neznamená, že je menej dobrý! Práve naopak, doma urobená špecialitka neobsahuje zahusťovadlá a je v nej iba to, čo do nej dáš.

Originál vynašli Číňania

Prvý kečup nebol z paradajok, ale z rýb. Vynašli ho rybári ako omáčku, ktorou dochucovali takmer všetko. Pripomínal dnešnú sójovku. Volalo sa to keh-jup alebo koe-cheup, čo znamená rybia omáčka. Vďaka fermentácii bola omáčka trvanlivá a vydržala aj dlhú cestu. A tak začiatkom 18. storočia britskí a holandskí obchodníci priviezli tento prapôvodný kečup do Európy. Tam sa kuchári pokúsili znovu vytvoriť recept a pridali nejaké nové ingrediencie. Americký záhradník James Mease vytvoril podľa nerdish.io prvý známy recept na paradajkový kečup v roku 1812. Jeho verzia omáčky obsahovala brandy, ale chýbal obyčajný ocot a cukor. Čoskoro sa v Európe a USA objavilo veľa receptov na kečup na báze paradajok.

Gazdinky mu vymysleli aj ďalšie úlohy

Je to super čistidlo na veľa povrchov. Takmer všetky recepty na výrobu kečupu totiž obsahujú ocot a práve kyselina octová dokáže zatočiť s rôznymi druhmi nečistôt. Navyše kečup je z paradajok a tie zase obsahujú trochu kyseliny citrónovej, ktorá taktiež uľahčuje čistenie. Ďalšie plus je jeho konzistencia. Vďaka tomu, že je hustý, môžeš ho nechať pôsobiť aj hodiny. Čistiť sa ním dajú strieborné šperky, kovové panvice, hrnce, hrdza aj škvrny zo záhradného nábytku.

Najlepší je stále na jedenie

Domáci kečup pečený v rúre je zdravší ako ten, ktorý kúpite v obchodoch a ešte chutí lepšie ako ten varený. Na Filipńach síce vyrábajú kečup z banánov a niekde na svete sa dá kúpiť aj fialový či zelený kečup, my použijeme to, čo máme v záhrade a máme to najradšej.

Potrebujeme paradajky, papriku, cibuľu, cesnak, ocot, cukor, soľ, klinčeky, nové korenie, sladkú papriku a bobkový list. 

Takto sa to podarí

Umyjeme paradajky, sparíme ich, zlúpeme šupku a nakrájame ich na väčšie kúsky, papriky umyjeme a pokrájame na prúžky. Cibuľu ošúpeme a tiež pokrájame na prúžky. Cesnak olúpeme a ponecháme vcelku. Takto nakrájanú zeleninu preložíme do plechu alebo pekáča, v ktorom budeme kečup piecť. K zelenine pridáme ocot, cukor, soľ, klinčeky, nové korenie, sladkú papriku, bobkový list a premiešame. Pečieme na 200 ° C cca 1,5 hodiny. Potom vyberieme bobkový list, nové korenie a klinčeky. Zmes rozmixujeme, prepasírujeme, dáme do pohárov a budeme sterilizovať pri 80 ° C na 20 minút. Recept sme našli aj na stránke prozeny.cz. Teraz už stačí len vymyslieť dobré a jednoduché jedlo, v ktorom naša domáca špecialita vynikne.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.