Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Aké sú benefity skorého vstávania? Toto je 5 z nich!

Mnohí nemajú v láske budíky skoro ráno a vždy si povedia: „Ešte päť minút,“ a nakoniec je z toho oveľa viac. Čo pozitívne nám však môže priniesť do života skoré vstávanie? Päť z nich uvádza portál theguardian.com a toto sú oni!

Produktivita

Štúdia z Texaskej univerzity dokázala, že ľudia, ktorí vstávajú skôr, majú lepší priemer známok ako tí, ktorí sú hore do noci. Odborníci to odôvodnili tým, že chodia na prednášky načas a pijú menej.

Cvičenie

Ženy po menopauze, ktoré cvičia ráno, potvrdili, že majú potom lepší spánok. Vedci z Fred Hutchinson Cancer Research Center v Seattli zistili, že účastníčky, ktoré cvičili 45 minút ráno päť dní v týždni, mali o približne 70 % lepší spánok ako pred štúdiou.

Šťastie

Oproti „nočným sovám“ sú „ranné vtáčatá“ šťastnejšie a majú nižšie riziko depresie. Dôvodom môže byť to, že ľudia, ktorí chodia spať neskoro, majú svoj časový režim v rozpore s tým pracovným či školským a to môže mať negatívne dôsledky.

Znižuje riziko rakoviny prsníkov

Dokázali to výskumníci z Bristolskej univerzity v roku 2018, ktorí skúmali 341 fragmentov DNA.

Osobnosť

V Nemecku na vzorke 246 teenagerov sa preukázalo, že ranné vtáčatá majú vyššie skóre v oblasti vytrvalosti a spolupráce. Iná štúdia z Pedagogickej univerzity v Heidelbergu zas na 1231 účastníkoch ukázala, že sú svedomitejší.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.