Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Mami, oci, kedy už budú ďalšie prázdniny?

Zážitky za nimi, zážitky pred nimi. Pre deti aj rodičov býva plánovanie dôležité, priprav sa s nami na ďalší rok. Prinášame stručný prehľad termínov, lebo skôr či neskôr sa ťa decká opýtajú. Alebo si to tu nájdu samé…

Jesenné o necelé dva mesiace, malé voľno o chvíľku

Oddýchnuté deti sa vracajú do škôl v pondelok, 4.9. a hneď o 10 dní budú zasa doma. A my dospelí tiež. Na Slovensku totiž bude deň pracovného pokoja. 15.9. bude venovaný Sedembolestnej Panne Márii. Jesenné prázdniny budú mať potom decká 30.-31. 10, to je pondelok a utorok. V stredu, 1.11. je opäť deň pracovného pokoja, Sviatok všetkých svätých. Do školy pôjdu vo štvrtok. Budú teda doma aj s víkendom 5 dní.

Vianoce a Nový rok

V decembri bude prázdninové voľno trvať od 23. decembra do 7. januára. Štedrý deň je v nedeľu, sviatky v pondelok a utorok. Voľno budú mať deti presne 2 týždne, do škôl nastúpia v pondelok, 8.1. 2024.

Na jar opäť po krajoch

Tak si to rozdeľme.

Banskobystrický kraj, Žilinský kraj a Trenčiansky kraj bude mať prázdniny 19. – 23. februára 2024.

Košický kraj, Prešovský kraj bude mať voľno 26. februára – 1. marca 2024.

Bratislavský kraj, Nitriansky kraj a Trnavský kraj prázdninuje 4.– 8. marca 2024.

Veľká noc spojí mesiace

V roku 2024 budú sviatky jari na prelome mesiacov marec a apríl. Veľkonočný pondelok vyjde vtipne na 1.4. Prázdniny potrvajú od 28. marca do 2. apríla. To je spolu s víkendom 6 dní voľna pre žiakov. Do školy nastúpia v stredu, 3. apríla.

Leto je ďaleko

Niektorí rodičia sa nevedia dočkať konca roka, niektoré deti ďalšieho leta. Chápeme obe strany. Letné prázdniny budú v roku 2024 1. júla – 30. augusta. Po nich nasleduje víkend a deti sa do škôl vrátia 2. septembra…

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.