Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Škóti začali najväčšie pátranie po Lochnesskej príšere. Dôvod je jasný

V sobotu začali veľkú akciu lovci záhad v domovine slávnej Nessie. Tá podľa legendy a niektorých očitých svedkov brázdi vody už viac ako 90 rokov. Výskumníci sa teraz pokúšajú nájsť dôkazy pomocou termovíznych dronov, infračervených kamier a hydrofónu na detekciu podvodných zvukov v kalných vodách. Túto akciu vyhlásili za najväčší prieskum jazera za posledných 50 rokov a zahŕňa dobrovoľníkov, ktorí skenovali vodu z člnov a pobrežia. Ďalší z celého sveta sa podľa cbsnews.com pripájali pomocou webových kamier.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Legenda o príšere zvyšuje najmä cestovný ruch v malebnom regióne Škótskej vysočiny. Ten v posledných rokoch ustal a pátranie po potvorke z jazera má zasa zvýšiť návštevnosť a zvedavosť turistov. Jazero si pozornosť zaslúži aj bez senzácie. Loch Ness je druhým najväčším škótskym jazerom a vďaka svojej veľkej hĺbke je objemovo najväčším vo Veľkej Británii. Jeho najhlbší bod je 230 metrov. Jeho vodná viditeľnosť je mimoriadne nízka kvôli vysokému obsahu rašeliny v okolitej pôde.

My máme najkrajšie spomienky na rozprávku o príšerkách z jazera, o ktorých už sme písali. Preto si radi pripomenieme veselú zvučku o tom, ako si žijú vo veľkej rodine. Či legendárneho živočícha pomocou modernej techniky nájdu, alebo nie, príbeh bude určite pokračovať a jej fanúšikovia sa nevzdajú predstavy, že v jazere žije tajomný tvor…

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.