Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Takú tučnú mačku si ešte nevidel. Tipni si, koľko má…

Obezita u zvierat je vážny problém, ktorý im spôsobuje rôzne ochorenia a zbytočné komplikácie. Napriek tomu sme my ľudia nepoučiteľní a dokážeme im kvôli pôžitku zničiť život. Médiá po celom svete obletela fotografia obéznej mačky, ktorej predchádzajúci majiteľ si podľa swiatzvierzat.pl zrejme neuvedomil, že strava domáceho maznáčika nesmie obsahovať sladkosti a iné nevhodné maškrty. V dôsledku toho Patches váži toľko, ako malé dieťa.

Mačka vážila pri príchode na veterinu asi 18 kilogramov. Pritom priemerná mačka by nemala vážiť viac ako 7-9 kilogramov, takže predchádzajúci majiteľ jej dokázal váhu zdvojnásobiť. Nakoniec nebol schopný sa o mačku starať, dal ju teda na adopciu. V podmienkach bolo, že majitelia musia zvieraťu poskytnúť nielen láskyplný domov, ale aj pomôcť s diétou a pravidelným cvičením.

Jej nová majiteľka ju adoptovala ani nie 24 hodín po zverejnení inzerátu, navyše sa rozhodla, že mačure založí facebookový profil, kde bude hlásiť jej návrat do optimálnej hmotnosti. Doposiaľ schudla už ⅓ svojej váhy, teda úctyhodných 6 kg.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.