Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Čo robiť, ak vás poštípe komár, osa alebo včela? A ako spoznať anafylaktický šok?

V rádiu Melody sme aj tento raz privítali pediatra Jakuba Gécza. V najnovšej časti Nerušte klopaním! sa dozviete, ako postupovať pri uštipnutí hmyzom.

Tak, ako sa na jar začne prebúdzať celá príroda, aj hmyz začne vylietávať. V lete to pociťujeme najčastejšie. Okolo lietajú včeličky, ktoré presadajú z kvetu na kvet, ale aj drzé osy, ktoré vám počas pitia sladeného nápoja nedajú pokoj. O večerných strastiach s komármi netreba ani hovoriť. Ak sa večer nenastriekate repelentom alebo sa do niečo nezabalíte od hlavy po päty, je veľmi pravdepodobné, že si ráno nájde zopár svrbiacich štípancov.

V dnešnom rozhovore sa dozviete, čo robiť, ak vás poštípe komár, osa alebo včela, ale aj to, ako spoznať anafylaktický šok a čo robiť. Tejto téme sa venujeme od 9:58. Rozhovory s neurológom i s dermatovenerologičkou nájdete na našom YouTube kanáli rádia Melody.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Nerušte klopaním! môžete počúvať každý utorok v rádiu Melody o 8:10 hod. Ak ste nejaký rozhovor nestihli, máme pre vás riešenie – vypočujte si všetky rozhovory s rôznymi lekármi z archívu rýchlo a jednoducho!

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.