Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Zmrzlina roku 2023 je zložená iba z dvoch ingrediencií. A je iba pre dospelých…

Kým si povieme o špeciálnych ľadových príchutiach, ujasnime si jedno. Vegánska zmrzlina je stále mimoriadne populárna. Tento rok sú ale pripravené ďalšie nové príchute a mnohé z nich prekvapia.

Akú by si si nikdy nedal?

Nemecký zmrzlinári sa pre fitforfun.de pochválili svojimi novinkami, medzi nimi je kokos s feniklom, kvety púpavy, hruška plus parmezán, borovicové výhonky s lesným medom… To chce naozaj fantáziu, vymyslieť takéto kombinácie. Pre labužníkov je určená aj príchuť currywurst, kyslá kapusta, špargľa alebo zmrzlina z hmyzu… To už radšej tú borovicovú. Zmrzlina sa dá vyrobiť z čohokoľvek, má to jedinú podmienku. Musí dobre chutiť.

Príchuť roka 2023 obsahuje iba dve ingrediencie

Hit sa volá Tiziano a tvorí ju našľahané tmavé hrozno a prosecco. Tiziano je aj názov drinku v rovnakom zložení. Ide teda o ovocnú zmrzlinu pre dospelých. Či to bude naozaj taký hit ešte len uvidíme, čím je vonku teplejšie, tým viac sa predávajú ovocné a menej smotanové príchute.

Zo špecialít sa dobre predáva aj pivová zmrzlina, ak ju u vás majú, určite ju ochutnaj. Príchuť tohto roka má krásnu sýtoružovú farbu.

Prečo je populárna vegánska zmrzlina?

Odpoveď je jednoduchá, čoraz viac ľudí vyhľadáva čisto rastlinné produkty. Často sú to aj nevegáni, a kde je dopyt, tam je ponuka. Novinkou je napríklad arašidovo-banánová či morská soľ-karamel. Okrem sóje, mandlí a ovsa sa ako rastlinný zdroj využíva aj hrachový proteín.

Čo fičí v chladnom lete?

Keď je vonku menej horúco, menia sa aj zmrzlinové preferencie. Čokoládová, jahodová a absolútny hit je stále, zas a znova vanilková zmrzlina. Tá ide vždy. Nasleduje karamel, cookie a oriešková. To by možno mohlo súvisieť aj s tým, že medzi zmrzlinovými fajnšmekrami sú často deti. V zmrzlinárňach zvyčajne prejavovali malú chuť experimentovať. Dajú si svoju obľúbenú a skúste ich presvedčiť, aby si objednali púpavovú alebo špargľovú…

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.