Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Nemáš s kým cestovať? Choď sám a uži si všetky výhody

Niekto si single cestovanie užíva a vychutnáva, iný by sám nešiel ani za nič. Tí, ktorí to vyskúšali majú často skvelé skúsenosti, väčšina z nich hovorí, že sa nemá čo pokaziť. Ak sa spoliehaš rád sám na seba, choď to skúsiť. Existuje niekoľko pravidiel, ktoré by si mal dodržať, aby všetko fungovalo. 

Neboj sa, nebudeš v skutočnosti sám

To, čo nám bráni prekročiť svoj tieň je strach z nového. Pre mnohých je hlavným problémom, že sú na svojej ceste často sami. Tento pohľad je ale úplne neopodstatnený, je to presne naopak. Cestovatelia pre oe3.orf.at hovoria o tom, že kto cestuje sám, nikdy nie je sám. Iba keď sám byť chceš. Inak spoznáš ľudí v každej situácii, či už v hosteli, v autobuse alebo na pláži.

Dobrá príprava

Mnohí sólo cestovatelia hovoria, že príprava je kľúčová. Môžeš tak predísť mnohým problémom. Dôležitý je napríklad dôkladný plán prvých dní. Prídeš bez stresu a neskôr si to užiješ. Súčasťou prípravy je aj zisťovanie pravidiel, ktoré platia v príslušnej krajine. Chystáš sa napríklad do krajiny, kde nemôžeš len tak naskočiť do taxíka? Akú menu má vlastne krajina? Čo je v nej zakázané, povolené, čo sa nesmie dovážať? Všetko si zisti najpodrobnejšie, ako vieš.

Využi sociálne siete

Najlepšie je pridať sa do vybraných skupín na sociálnych sieťach ešte pred odchodom na dovolenku. Hľadaj, kde sa debatuje o tvojej vybratej destinácii. V týchto skupinách sa zvyčajne diskutuje o bežných cestovateľských možnostiach v krajine a zdieľajú sa tipy na hostely a podobne.

Nauč sa základy jazyka

Keď cestuješ sám, je veľmi užitočné vedieť niekoľko základných fráz v miestnom jazyku. Takto môžešvždy komunikovať, ak dôjde k najhoršiemu. Skúsení sólo cestovatelia odporúčajú mať v mobile aspoň prekladateľskú aplikáciu. Dôležitá vec! Táto aplikácia by mala fungovať aj bez internetu.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.