Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ako dlho môže žiť morča? To číslo ťa veľmi prekvapí!

Malé chlpaté guľky, ktoré milujú všetky deti a pýtajú si ich od rodičov. Morské prasiatko dokáže byť veľmi vhodný prvý zvierací kamarát, pretože je nenáročné, naučí deti upratovať a starať sa o živého tvora.
Morčiatka neboli vždy domáci miláčikovia, pôvodne ich ľudia chovali ako hospodárske zvieratá, zachránila ich ale milá povaha a rozkošný vzhľad. Malý tvor môže mať až tri kilá a 35 cm na dĺžku, komunikuje pískaním aj špecifickým kvikotom.

Ako zistím, či je moje prasiatko šťastné?

Šťastné zviera je aktívne a má veľkú chuť do jedla. Morské prasiatka sú spoločenské, ale stačí im pohrať a pomojkať sa s človekom pol hodinku denne. Nezapínaj mu nočné svetlo, narušilo by to jeho spánkový cyklus.
Morčiatka sú spoločenské, dokážu sa naučiť rôzne triky a najstaršie sa dožilo 14 rokov a 10 mesiacov.

Prečo ich rodina pripomína slovenskú rodinu?

Keď sa morčatá narodia, sú úplne samostatné, dokážu sa o seba postarať, ale radi žijú v skupinách. Ostávajú v rodine, často býva niekoľko generácií spolu. Ako my Slováci, keď žijeme v niekoľkogeneračnom dome.

Morčatá oslavujú svoj Svetový deň 16.7., ak máte aspoň jedno doma, dajte mu k sviatku čokoľvek s obsahom vitamínu C. Tak ako my ľudia, ani toto milé zvieratko si ho nevie vyrobiť…

Morské prasiatko sa dokáže naučiť všeličo

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.