Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Úžasného Eltona Johna už na turné neuvidíš. Jeho posolstvo a hudba však pretrvajú navždy

Povestný Rocket Man vystúpil poslednýkrát vo svojej kariére pred divákmi počas turné The Farewell Yellow Brick Road vo švédskom Štokholme v sobotu 8. júla, informuje portál boredpanda.com.

Zanecháva po sebe skvelé piesne ako I’m Still Standing, Your Song či Sacrifice, ktoré utkvejú v pamäti ešte mnohých generácií. Elton John bol však známy aj svojimi extravagantnými outfitmi, vďaka ktorým sa stal aj módnou ikonou. Jeho nezabudnuteľné vystúpenia zanechali vždy v divákovi výraznú emocionálnu stopu a postarali sa tak o celoživotné zážitky.

Na tomto poslednom vystúpení poprial všetkým fanúšikom najmä zdravie, šťastie a všetku lásku sveta. Pozri si záver tohto dojemného koncertu, kde sa Elton John na konci vznesie do vzduchu a rozlúči sa s fanúšikmi!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Obdarúva nás svojím talentom už takmer 50 rokov

Na vrchol vystrelil začiatkom 70. rokov a odvtedy sa drží v úspešnom hudobnom sedle. Jeho legendárne piesne sa nesú v duchu nádherných, často dojemných textov, ktoré sprevádza hudba chytajúca za srdce. Medzi jeho fanúšikov preto patria ľudia rôznych vekových kategórií a z rôznych kútov sveta.

„Od svojich 17 rokov koncertujem na korbe dodávky. Mal som ten najúžasnejší život. Mal som také šťastie a miloval som každú jednu minútu,“ povedal spevák, pričom priznal, že po zvyšok jeho života chce už robiť niečo iné.

Bol veľkou inšpiráciou aj pre LGBTQ+ komunitu

Ako uvádza vyššie uvedený portál, Elton sa nikdy nebál provokovať. V roku 1978 sa priznal v interview pre časopis Rolling Stonebisexualite a v roku 1992 sa podelil so svetom o správu, že je homosexuál. Na podporu LGBTQ+ komunity využil svoju platformu, kde sa snažil zvyšovať povedomie o ochoreniach HIV/AIDS. Podarilo sa mu tak vyzbierať milióny pre ľudí trpiacich týmito chorobami.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.