Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Skupina IMT Smile si na koncertoch uctila pamiatku zosnulého basgitaristu Peťa Bartoníka

V piatok 7. júla skupina IMT Smile zakončila svoje turné koncertom pre viac ako 8-tisíc ľudí vo Východnej. Počas koncertu nechýbala fantastická atmosféra a hostia ako Laci Strike spoločne so Street Dance Academy alebo Ondrej Kandráč, Lukáš Adamec či predskupina, prešovská skupina Komajota.

Na pódiu si zahral aj otec bratov Táslerovcov, Miro Tásler starší. Nové koncertné aranžmány hitov IMT Smile priniesli neopakovateľnú šou, a to i napriek tomu, že sa skupina IMT Smile od začiatku roka musí vysporiadať so stratou svojho priateľa, basgitaristu Peťa Bartoníka.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Peťovi venovali pesničku

„Na koncertoch na Bratislavskom hrade a vo Východnej sme Peťovi venovali pieseň Život človeka, v podobe, ako by sa páčila nášmu Peťovi. Aj napriek jeho, žiaľ, predčasnému odchodu, je stále našou súčasťou, našich životov, života IMT Smile,“ približuje Ivan Tásler.

„Rozhodli sme sa, že sa staneme súčasťou rovnomennej kampane Život človeka a venovať jej priestor aj počas našich koncertov,“ priblížil frontman skupiny. Skupina IMT Smile tak spojila svoje sily  s Multiplex DX Paľa Čekana a Evou Kováčovou z Ligy proti rakovine do kampane pod názvom Život Človeka.

Kampaň je zameraná na zvýšenie povedomia o potrebe prevencií onkologických ochorení, pri ktorých môže byť včasné zachytenie diagnózy kľúčovým pre záchranu ľudského života. „Rakovina je pre mňa vedecký a medicínsky problém, ktorý dnes vieme riešiť prevenciou, diagnostikou a efektívnou liečbou,“ povedal Pavol Čekan.

„Dnes, po 20 rokov v Lige proti rakovine, viem, že rakovina je liečiteľná a vyliečiteľná. Veľký úspech sa môže dosiahnuť práve vtedy, keď je zachytená včas,“ apeluje Eva Kováčová, ktorá je výkonnou riaditeľkou v občianskom združení Liga proti rakovine. „Keď vstúpila rakovina do našich životov, bol to šok. Teraz už viem, aké je dôležité, počúvať svoje telo,“ dodal napokon Ivan Tásler.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.