Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Najlepšie tipy proti strachu z lietania

Až tretina ľudí sa bojí lietať. Trochu to aj chápeme, nie sme na to predsa stavaní. Už len pomyslenie na lietanie spôsobuje mnohým spotené ruky, búšenie srdca, či dokonca záchvaty paniky.
Môžeš si ale pomôcť aj sám, tu je zopár trikov, ktoré môžeš tento rok vyskúšať cestou na dovolenku.

Trik číslo 1. Usmievaj sa 3 minúty

Funguje to na princípe, že telo sa buď smeje alebo bojí. Priprav si vtipné video, ktoré ťa uvoľní, rozosmeje a veselo naladí. Zníži sa ti adrenalín a uvoľnia sa hormóny šťastia.

Skús milé videá o zvieratkách, pomáhajú proti strachu. Nám sa páčia pandy.

https://www.youtube.com/watch?v=Z98ZxYFsIWo

Trik číslo 2. Spievaj

Pri speve nie je možné cítiť strach. Dobré správa pre teba aj spolucestujúcich je, že si nemusíš spievať nahlas. Stačí si v hlave prespievavať pesničku, za nás odpor´čame zvučky z rozprávok, napríklad Bambuľku, Macka Uška, Gumkáčov… Že nevieš text? Nech sa páči, zopakuj si ho.

Pomoc pri strachu z liatadla? Tu je!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Trik číslo 3. Počítaj

Počítaj spätne od 21 do 0, ale odpočítavaj po 3. 21… 18… 15… Nie je to také jednoduché, musíš trochu premýšľať a sústrediť sa. A práve toto odháňa strach. Keď sa dostaneš k nule, počítaj znova, ale od 32 a odpočítavaj po 4. Opakuj niekoľko minút a zbavíš sa katastrofických myšlienok.

Trik číslo 4. Hýb sa, behaj, cvič

Pohyb podľa psychologičky a odborníčky na strach z lietania Irene Rausch ktorá tipy pozbierala pre oe3.orf.at vyplavuje endorfíny a ak sa to dá, naplánuj si cvičenie alebo beh na deň odletu. Stačí aj dlhšia prechádzka, alebo na letisku vybehni pár krát po schodoch.

Vyskúšaj hudbu k behu, pôjde ti to lepšie

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.