Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Vychlaď si posteľ s týmito fintami

Tropická noc? Nevadí. Patrí to k letu, ale ak znášaš horúčavy zle, sú spôsoby, ktoré ti pomôžu vyspať sa. V dôsledku letných horúčav môžu byť telo, posteľ a izba vyhriate tak, že je mimoriadne ťažké si oddýchnuť. Niekoľko tipov sme pozbierali a samozrejme sa s tebou radi podelíme.

Ochlaď si plachtu a prikrývku

Normálne ich poskladaj a daj na 10 minút do mrazničky. Predtým je lepšie šupnúť ich do igelitky, mokré byť nemusia. Takto si pekne priprav aj dvoje, alebo len plachty na prikrytie, počas horúcej noci to oceníš. My sme skúšali aj mraziť bavlnené tričká, tiež to výborne funguje.

Nespi holý

Je to paradox, ale aj keď nechceš, aby ťa pyžamo zohrievalo, obleč si ho. Bavlna, ľan a hodváb chladia, navyše odvádzajú vlhkosť. Lepšie ťa udržia v chlade, ako keby si ich nemal. Ak riešiš čo si vezmeš na seba až ráno, skús to otočiť aj na noc. V pyžame sa musíš cítiť naozaj dobre, aby si si oddýchol.

Plný žalúdok a alkohol sú tabu

Ide o to, že pri trávení ťažšieho jedla sa telo zohrieva. Večerať by si určite mal, ale kým pôjdeš do postele, mala by ubehnúť aspoň hodina. Alkohol zasa rozširuje cievy a takisto zahrieva, vďaka nemu ti bude ešte teplejšie. Ďalší dobrý dôvod vzdať sa pohárika pred spaním.

Smutné, ale funguje…

Spi sám. Je to tak, tvoj partner vyžaruje teplo. Takže ak chceš ešte studenšiu noc, fungujú oddelené lôžka. Nie vždy sa to dá dodržať, je to vlastne len taká technická pripomienka toho, čo nás v noci ohrieva.

Finta s termoforom

Tentokrát nebude zohrievať, ale chladiť. Jednoducho doň použi studenú vodu. Alebo si rovno do mrazáku daj plné plastové fľaše a večer si nimi vychlaď miesto pod perinou. Pozor, nespi s nimi v posteli, mohol by si si ublížiť. Ale rozostavané okolo lôžka ti urobia super klímu. Ak máš malé bábätko, môžeš dať do nádoby ľadové kocky a nechať ich rozpúšťať v miestnosti, jemne ju ochladia a zvlhčia vzduch.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.